Egy magyar fejlesztéssel olcsóbban kihozhatók a szoftverek
Az UniScreen fejlesztői szerint a megoldásuk használatával csökken a fejlesztési idő és anyagi megtakarítás érhető el.
A jelenlegi szoftverfejlesztések egyik legnagyobb problémája, hogy a kifejlesztett alkalmazásoknak ma már egyre több megjelenítési felületen (PC-k, okostelefonok, tabletek, okostévék) kell elérhetőnek és kezelhetőnek lennie. A platformok között komoly eltérések vannak felbontásban, kezelési felületben, sőt mögöttes operációs rendszerben is, így a konszolidációs, koncentrációs folyamat ellenére a tabletekre és okostelefonokra még mindig nagyon heterogén környezet jellemző. A 2010 óta 100 százalékban magyar tulajdonú Enterprise Communications erre a problémára ad választ fejlesztésével - áll a cég közleményében. A projekt eredményeként a szoftverfejlesztések ideje lerövidül, amely jelentős költségmegtakarítást eredményez.
A vállalat legújabb fejlesztése, a UniScreen fordítónyelv egy olyan meta-nyelv, amely révén az adatlekérési, adatbeviteli felületek jelentős része nem manuálisan, hanem dinamikusan generált. A megjelenítők felbontását paraméterezetten kezeli, a dinamikus felületek tájolása és felépítése pedig a megjelenítő eszközhöz igazodik. A fejlesztés végeredménye egyfajta formai szabvány.
A december végére elkészülő UniScreen megoldást a vállalat saját fejlesztéseiben is alkalmazni fogja. Az operációs rendszerek és mobileszközök dinamikus fejlődése miatt a kifejlesztett eszköz további folyamatos fejlesztéseket és frissítéseket is igényel majd. A projekt megvalósítása során kifejlesztett technológia használatával a fejlesztési költségek, és így az előállított termékek árai is csökkennek.