Tech hvg.hu 2012. november. 27. 18:44

Így küldhet nagy, akár 10 GB-os fájlokat is Gmailben

Az eddigi 25 megás korlát helyett jóval nagyobb, 5 vagy akár 10 GB-os fájlokat is küldhetünk a Gmailben. Az újítást most élesítette a Google, hamarosan mindenkinél látszódik majd az új lehetőség.

A Google nemrég a Gmailben történő e-mailírás módját újította meg, most pedig a csatolmányok lehetséges méretén emeltek egy kicsit, egészen pontosan 400-szoroztak. Az eddigi 25 megás korlát helyett 10 gigára nőtt a Gmailben küldött e-mailekhez becsatolható fájlok maximális mérete. Ehhez mindössze csak arra van szükség, hogy a sima csatolós, gemkapcsos ikon helyett a rögtön mellette található "Insert files using Drive", azaz "Fájl beillesztése a Drive használatával" gombra kell kattintani. Az újdonság minden Gmail-használó számára elérhető, hiszen akinek van Gmailje, az automatikusan hozzáfér a Google Drive tárhelyhez is.

A Drive alapból 5 gigás, így ingyenesen maximum ekkora lehet az e-mailek csatolmánya. Maga a Drive maximum 10 GB-os fájlok tárolását teszi lehetővé, ehhez azonban már elő kell fizetni egy nagyobb tárhelyre, legolcsóbb verzióban 25 gigásra, havi 2,49 dollárért.

A drive-os fájlcsatolás előnye más módokkal szemben, hogy a címzetteknek automatikusan a fájl legfrissebb verziójához lesz hozzáférése, ha menet közben esetleg felül is írjuk az adott állományt.

A legfontosabb felhős tárhelyszolgáltatások összehasonlítását itt találja - azzal a kiegészítéssel, hogy a kényelmes e-mailezés egy újabb érv a Google Drive mellett, más szolgáltatásokkal szemben.

Hirdetés
hvg360 Czeglédi Fanni 2025. május. 01. 19:30

Pár perc nevetés fél óra edzéssel ér föl – így vegyük rá magunkat egy kiadós hahotázásra

A nevetés olyan szorongásoldó eszköz, ami nem kerül pénzbe, mindenkinek a rendelkezésére áll, és egyből érezzük a felszabadító hatását. Még akkor is, ha a társadalmunkban nem mindig elfogadott csak úgy röhögcsélni. Hogyan alakult ki a nevetés, mi történik az agyunkban ilyenkor, és vicc-e a hahotajóga, vagy tényleg hasznos? A nevetés világnapján ezekről is kérdeztük Szabó Attilát, az ELTE és a SZIE pszichológiaprofesszorát, aki régóta vizsgálja a humor élettani hatásait.