Balogh Csaba
Szerzőnk Balogh Csaba

Ma öt éve, 2007. november 5-én mutatták be az okosmobilokra szánt, nyílt forrású operációs rendszert, a ma már az okostelefonos eladások háromnegyedét adó Androidot.

Hardvergyártók, szoftverfejlesztők és mobilszolgáltatók, összesen 86-an alapították meg az Open Handset Alliance nevű szövetséget. Az alapítást 2007. november 5-én jelentették be, akárcsak a szövetség és a Google által fejlesztett Android operációs rendszert.

Az első androidos készülék, a HTC Dream, 2008. október 22-én jelent meg. Az első androidos mobilok szerény eladásokat produkáltak, de aztán egy évre rá, 2009 októberében megjelent a Motorola Droid. A TIME magazin által 2009 tech cuccának választott készülék volt az első sikeres Android telefon.

Egyre többeknek édes
AndroidPIT

Az idei év harmadik negyedévében az IDC felmérése szerint - a tavaszi kétharmad után - már négyből három eladott okosmobilon Android futott, míg az iOS 14,9, a BlackBerry OS 4,3, a Symbian 2,3, a Windows Phone pedig 2 százalékot teljesített. A mezőny kiemelkedő gyártója a jelenleg két androidos csúcstelefonnnal, a Galaxy S III és a Galaxy Note II modellekkel is kaszáló Samsung.

Az Android legfrissebb verziója a 4.1-hez hasonlóan Jelly Bean névvel illetett 4.2, ez elsőként a Google nemrég bemutatott újdonságain, a Nexus 4 telefonon és a Nexus 10 táblagépen fut majd. A rendszerrel szemben megfogalmazott egyik legkomolyabb kritika egyébként éppen az új verziókhoz kapcsolódik, a készülékgyártók többsége ugyanis komoly csúszással frissíti saját eszközeit a Google által 5-6 havonta kiadott újabb szoftverre.

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 03. 19:45

„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?

Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?