A világ immár vitathatatlanul digitalizálódott, és az óriási számítógépesítéssel a kártevők számának növekedése is együtt jár. Egy nem mindennapi világtérképen aktivitásukat követhetjük, méghozzá valós időben.
Egészen különleges világtérképpel rukkolt ki a non-profit Honeynet Project. A HoneyMap célja, hogy valós időben mutassa, hol is történnek a kíbertámadások. A Honeynet szoftvereket és keretrendszereket fejleszt, amelyekkel analizálni próbálja a támadásokat. Számos eszközük fut számítógépekre telepítve szerte a világban, s térképes projektjük is ennek hozadéka.
A Honeynet szoftverei kis „mézesbödönként” passzívan ücsörögnek a számítógépeken, és csendben várják, hogy történjen valami (esetünkben egy gép elleni támadás). Ezeket feljegyzik, továbbítják, így áll össze a valós idejű térkép. A támadásokat persze nem úgy kell elképzelni, hogy minden esetben egy hacker áll mögöttük, aki célzottan egy adott gépre utazik, inkább olyan támadásokat regisztrálnak, amelyek feltört szerverekről és a végfelhasználók megfertőzött gépeiről származnak, és immár emberi jelenlét nélkül terjesztik magukat.
A térkép piros pontjai a megfertőzött gépeket jelentik (és alul egy listán is láthatók a támadások), és értékelésükkor valamit azért figyelembe kell venni. A nagy pirospont-sűrűség nem feltétlenül arra utal, hogy az adott országok aktívabbak volnának a kíberháborúban, sokkal inkább arra, hogy például sok a „befoltozatlan” Windows rendszer. Ott sem lehetnek nyugodtak, ahol egyáltalán nem látni támadást, ez ugyanis nem azt mutatja, hogy itt nem ügyködnek a számítógépes kártevők, inkább azt, hogy nincsenek (vagy csak igen kis számban vannak) lépre csaló mézesbödönök.