Tech hvg.hu 2012. október. 03. 08:00

Úgy tűnik, lesz 3G-s iPad mini

Egy ukrán weboldalon megjelent, állítólag az iPad mini hátlapját ábrázoló fénykép alapján úgy tűnik, lesz mobilnetes verzió az Apple kisebb, olcsóbb táblagépéből.

UkrainianiPhone oldalon megjelent fotón látható alkatrész a Foxconn gyártósorairól származhat, ahol ha minden igaz, már javában rakják össze az iPad minit. A képen kettes számmal jelölt rész a 3G-s antennának kialakított helyet jelöli, míg a hármas egyértelműen egy nanoSIM számára betett foglalat.
UkrainianiPhone.com
Korábban felmerültek olyan elméletek is, melyek szerint az iPad mini a Google Nexus 7 táblagéphez hasonlóan csak wifis verzióban kerül piacra, hogy a cég nagyságrendileg tartani tudja a Google és az Amazon szintén mobilnetes képesség nélküli, 7 colos, 200-250 dolláros tabletjeinek árát. Az iPad mini 3G-s változata 300-350 dollárba is kerülhet majd.

A CNN tech blogjának szerzője úgy tudja: az Apple október 10-én küldi majd ki a meghívókat az október 17-ére tervezett sajtóeseményre, ekkor mutatja majd be a cég a 7,85 colos táblagépét, ami megfelelő árazással a karácsonyi szezon egyik slágerterméke lehet.
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. április. 11. 19:00

„A verseim nem én vagyok: az vagyok én, amit itt irok” – máig sokkolóan hat József Attila kevésbé ismert arca

Évtizedekig elzárva tartották a nagyközönség elől, majd amikor szóba került a nyilvánosságra hozatala, mind az irodalmárok, mind a pszichológusok tiltakozni kezdtek ellene. Nemcsak azért, mert a szocialista erkölcsbe ütközött, hanem attól is tartottak, hogy a megjelentetése lejáratná a pszichoanalízis módszerét, valamint összetörné az olvasókban élő, kultikus József Attila-képet. A Szabad-ötletek jegyzékének idei újrakiadása és a József Attila pszichoanalízisét feldolgozó, ezen a héten mozikba kerülő új film, a Reménytelenül egyaránt a közönség nem szűnő érdeklődését mutatja a téma iránt. A ma 120 éves József Attiláról, a költőről és a magánemberről, továbbá a Szabad-ötletek jegyzékének publikálását övező vitákról kérdeztük az első kiadást tető alá hozó Tverdota György irodalomtörténészt, a József Attila Társaság elnökét, az életmű egyik legavatottabb ismerőjét.