Ezt akarja a negyedik mobilszolgáltató
Az állami mobilcég vezetői arra számítanak, hogy öt-hat év múlva 20-25 százalékos lehet a piaci részesedésük - írja az Index.
A negyedik mobilszolgáltató üzleti tervéről, márkanevéről, a várható bevételekről, költségekről és kockázatokról szóló részt ugyan kitakarta az MPVI Zrt. pályázatát megalapotó megvalósíthatósági tanulmányból a konzorcium egyik tagjaként fellépő Magyar Villamos Művek (MVM), de a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság állásfoglalása után végül megkapta a dokumentumot az Index. A lap szerint a tanulmányban az szerepel, hogy hosszabb távon "a szolgáltatók a rendelkezésre álló frekvencia arányában részesedhetnek a piacról", tehát az állam 20-25 százalékos részesedéssel számol. A terjeszkedési lehetőségeket az új mobilcég vezetői az internet-szolgáltatásban és az okostelefonokban látják.
A tanulmányban leírtakkal nem feltétlenül értenek egyet az Index által megkédezett, a jelenlegi szolgáltatók működését közelről ismerő szakértők. A források szerint ha a frekvenciatartomány méretéből levezethető lenne a várható piaci részesedés, akkor a Vodafone például most 33 százalékos piaci részesedésen állna, de ettől 12 év után is nagyon messze van: a SIM-kártyák száma alapján a 20 százalékhoz áll közelebb, árbevétel szerint azonban ennél is kisebb a részesedése - emlékeztet az Index.
Bár az MPVI a Fővárosi Bíróság júliusi döntése értelmben továbbra sem használhatja a megnyert frekvenciákat, sajtóértesülések szerint az állami konzorcium a bírósági döntés ellenére megkezdi a negyedik mobilszolgáltató fejlesztését. A cég konkrét terveiről egyelőre keveset lehet tudni. Ami biztos, hogy a volt köztársasági elnökkel nem összekeverendő Schmidt Pál vezeti, előhívóként pedig nagy valószínűséggel az 50-es körzetszámot kapják meg.