Tech Nákovics László 2012. július. 11. 11:30

Vezéreljük a zenelejátszást kézmozdulatokkal, Windowson és OS X-en

Gondolt már arra, milyen lenne kézmozdulattal csendre inteni a zenét lejátszó számítógépet, majd ugyanígy újraindítani a dalt? Ha igen, itt egy ingyenes megoldás, amihez csak egy átlagos webkamera szükséges!

Az lassan már mindennapos dolog, hogy a táblagépeket és okostelefonokat ujjgesztusokkal, laza kézmozdulatokkal irányítsuk. Sőt, az Apple OS X rendszerének aktuális változatában ez szintén alapvető lehetőség (ha valamelyik MacBookot, vagy a Magic TrackPadet használjuk). A Windows felhasználók számára is elérhető már több ilyen lehetőség, a Windows 8 pedig az OS X-hez hasonlóan alapból kihasználja majd a multitouch gesztusokat, nem csak táblagépen, hanem akár egy notebook tapipadja esetében is. Szóval mindez már teljesen hétköznapi dolog.

A Flutter nevű alkalmazás viszont nem a tapipadot vagy az érintőképernyőt, hanem a webkamerát használja ki a számítógép vezérlésére. A program eredetileg csak Macre volt elérhető, de immár van windowsos verziója is, így a redmondi rendszert használók is jelezhetik egy „legyintéssel” a gépüknek, ha átmenetileg fel kellene függeszteni a zenelejátszást. Ehhez a programon kívül egy olcsó – vagy akár a notebookba beépített - webkamerára van csak szükség, a Flutter ugyanis annak segítségével figyeli mozdulatainkat. Összedolgozni az iTunes, Windows Media Player, WinAmp és Spotify alkalmazásokkal tud. Ezeket vezérelhetjük kezünk felemelésével.
Sajnos több funkcióra nem képes, egy kézmozdulat az indítás, egy a leállítást. Ráadásul ugyanaz a mozdulat. Ám a verziószám alapján a Flutter még igen kezdeti stádiumban van, így remélhetőleg később több mozdulatot is felismer majd, amelyekkel újabb funkciókat érhetünk el, szó szerint: egyetlen mozdulattal.

hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.