Annak ellenére, hogy az ellenzék hevesen bírálta a tervezetet, az amerikai kongresszus megszavazta a CISPA-törvényt, amely lehetőséget teremt az internetezők magánszférájának folyamatos megsértésére. Erre állítólag az online fenyegetés miatt van szükség. Az internet egyetemessége miatt bármelyik webpolgár, így mi is érintve lehetünk.
Az amerikai képviselőház átengedte a kiberfenyegetés miatti információ-megosztásról szóló törvényt (Cyber Intelligence Sharing and Protection Act – CISPA), amelynek alapján az USA kormányügynökségei hozzáférhetnek az internetezők privát kommunikációjához. A 248-168 arányban elfogadott jogszabály azonban még messze van attól, hogy hatályba is léphessen, például azért is, mert ahhoz a szenátusnak is meg kéne szavaznia, de ha ott is többséget kapna, Barack Obama elnök minden valószínűség szerint meg fogja vétózni.
Több civil szervezet is támadta a tervezetet, mert úgy vélték, hogy ezzel megnyílna a kormány titkosügynökségei előtt az ösvény a polgárok utáni szaglászáshoz. A támogatók szerint viszont a vállalatoknak és a kormánynak könnyebb lenne ezzel a felhatalmazással a kibertámadások ellen védekezni.
A CISPA lehetővé tenné a cégeknek, például a sávszolgáltatóknak, hogy megosszák ügyfeleik kommunikációját az olyan kormányügynökségekkel, mint az egyre nagyobb hatalomhoz jutó Nemzetbiztonsági Ügynökség, az NSA. A jogszabály menetesíti a magáncégeket az ügyfeleik iránti felelősség alól, ha jóhiszeműen adták át az adataikat az ügynökségeknek, emiatt az ügyfelek nem perelhetik őket.
Az ellenzők azonban azt kérdik, hogy a magáncégek vajon minden esetben önkéntesen adják-e át az információkat az ügynökségeknek, amikor például a telekomcégek működési licenceiket a kormánytól kapják.
A Computerworld Bennie Thompson demokrata képviselőt idézte Mississippiből, aki úgy vélekedett: „ez a törvény erodálja minden egyes amerikai privát szférájának védelmét, aki csak fellép az internetre. Ez az információmegosztás vadnyugatát hozhatja létre, ahol bármely cég információkat oszthat meg bármely kormányügynökséggel, amelyek ezeket az információkat felhasználhatják bármely nemzetbiztonsági célból, és immunitást adhatnak a cégeknek, azaz virtuálisan megszabadítják őket minden felelősségtől”.