Gyermekpornográfia a webáruházból
Az IWF jelentése szerint a pedofilok legelterjedtebb technikája, hogy webáruházakban rejtik el a szexuális erőszak vagy zaklatás áldozatává vált gyermekekről készített képeket.
A pedofilok legelterjedtebb taktikája, hogy a gyermekek szexuális bántalmazását ábrázoló képeket közönséges webáruházakon rejtik el - áll az Internet Watch Foundation (IWF) éves jelentésében, melyet a BBC idéz .
A külső szemlélőnek nem tűnik fel, hogy manipulált az oldal, de a beavatottak titkos útvonalakon vagy ajánlásra a webáruház speciális aloldalaira juthatnak el.
Az ilyen weboldalak száma évek óta stagnált, ugyanakkor 2011-ben a gyermekbántalmazást ábrázoló képeket értékesítő weboldalak száma csökkenni látszik ugyanezen jelentés szerint.
Rejtett források
A legitim oldalakon elrejtett képek taktikája megnehezíti a rendőrség munkáját, ugyanakkor sok lakossági bejelentés érkezik, a legtöbben jelzik, ha véletlenül ilyen képekre bukkannak. Ennek egyik módja, ha az IWF weboldalán bejelentik.
A bűnbandák előszeretettel használják ezt a technikát, mert a webáruházakban a pedofilok gond nélkül tudnak fizetni.
Világszerte a képeken szereplő áldozatok 74 százaléka tízéves vagy annál fiatalabb.
A felvételek 67 százaléka mutatott be szexuális aktust felnőtt és gyermek között – a gyermekek megerőszakolását és kínzását is beleértve.
Az évenként kiadott riport friss adatai szerint a bűnbandák mintegy 600 alkalommal használták ezt a technikát a gyermekek szexuális kizsákmányolását ábrázoló képek terjesztésére.
A bűnözők villámgyorsan váltogatják a helyeket, ahonnan elérhetőek a pedofil tartalmak, de a weboldalak is résen vannak: általában 60 percen belül felfedezik és törlik az ilyen képeket.
A jelentés azt is feltárta, hogy a gyermekek kizsákmányolásából a bűnözőknek hasznot hajtó oldalak száma némileg csökkent. Az IWF az elmúlt két év során 998 forrást azonosított, nagyobb részét 2010-ben, kisebbik részét, 440-et tavaly.
A bejelentés azért is fontos, mert az IWF segít az áldozatok felkutatásában is: az összefogásnak köszönhetően 2011-ben három, szexuális bántalmazás áldozatául esett gyermeket - kettőt Nagy-Britanniában, egyet pedig Svédországban - sikerült a feltöltött képek alapján beazonosítani és a megrontót felelősségre vonni.