A nyílt forráskódú platformoké a jövő
Növekszik az igény az analitika, a mobil számítástechnika, a felhő és a nyílt forráskódú technológiai megoldások iránt az IBM trendriportja szerint.
Huszonöt iparág több mint négyezer IT-szakembere szerint több olyan iparág képe is átformálódik a közeljövőben, melyben a nagy mennyiségű adatok gyors feldolgozása alapvető szempont.
Az IBM 93 ország szakembereinek megkérdezésével készített év végi trendriportja szerint a jelenleg legszélesebb körben használt technológia az üzleti analitika – az ilyen típusú szoftverek szinte minden, szervezeten belüli üzleti folyamatban jelen vannak. A válaszadók többsége úgy véli, hogy az analitikai megoldások iránti kereslet további növekedése a szoftverfejlesztés dinamikájában is megmutatkozik majd. Erősödni fog továbbá az Apache Hadoophoz és a Linuxhoz hasonló nyílt forráskódú platformok jelentősége is.
Az IBM Watson szuperszámítógép lelkét adó technológia a válaszadók szerint elsősorban az oktatásban hoz majd áttörést. A másodikként említett alkalmazási terület az egészségügy volt, amit az űrkutatás és a hadiipar követett. A megkérdezettek 70 százaléka úgy véli, hogy Watson képessége a hatalmas adatmennyiségek feldolgozására elsősorban az analitika területén kamatozik majd, de csaknem ugyanennyi válaszadó szerint a mesterséges intelligencia fejlődéséhez is hozzájárulhat.
A felmérés legfontosabb megállapítása, hogy a válaszadók 87 százaléka szerint a nyílt forráskódú platformok és technológiák kiemelt szerepet játszanak majd az alkalmazásfejlesztésben.
A következő két évben a szervezetek 75 százaléka kötelezi el magát a felhőtechnológia mellett a felmérés szerint, és a megkérdezettek 51 százaléka nyilatkozta, hogy a felhő már most helyet kap vállalatuk mobilstratégiájában.
A közösségi megoldások üzleti alkalmazásában a kulturális különbségek fontos szerepet játszanak. Indiában 57, az Egyesült Államokban 45, Kínában pedig 44 százalékos a közösségi technológiák elfogadottsága. A legelutasítóbb Oroszország - 19 százalékkal.