2011. november. 02. 18:10 MTI Utolsó frissítés: 2011. november. 02. 18:04 Tech

A tigrisekért kampányol az Interpol

Tigrismentő kampányt indított az Interpol, a nemzetközi bűnüldöző szervezet szerint ugyanis a tigrisek kipusztulásának társadalmi és gazdasági következményei lennének.

A nagyragadozó kihalása nemcsak a biológiai sokféleséget veszélyeztetné, de annak a tizenhárom országnak a gazdasági stabilitását és biztonságát is, ahol a tigris még előfordul – mondta David Higgins, az Interpol környezetellenes bűncselekményekkel foglalkozó részlegének igazgatója.

"A népek, a nemzetek elveszítik a kormányukba, a jó kormányzásba és az olyan értékes fajok, mint a tigris megvédelmezését szolgáló törvény alkalmazásába vetett bizalmat" – hangsúlyozta David Higgins Hanoiban, az Interpol közgyűlésén.

Az Interpol beindította a Ragadozó programot, amelynek célja az érintett országok (Banglades, Bhután, Kambodzsa, Kína, India, Indonézia, Laosz, Malajzia, Mianmar, Nepál, Oroszország, Thaiföld és Vietnám) politikájának, vámszabályainak és vadvédelmi intézkedéseinek összehangolása.

"A tigris szerveinek és a belőle származó termékeknek a határon átnyúló kereskedelme nagyon megnehezíti a törvény alkalmazását" – áll az Interpol közleményében.

A vadászat és a természetes élőhelyének csökkenése miatt a tigrispopuláció jelentősen csökkent a múlt században. Míg 1900-ban 100 ezer tigris élt a Földön, jelenleg kevesebb mint 3500. A Vadvédelmi Világalap (WWF) szerint a bőréért és állítólagos gyógyhatású szerveiért vadászott tigris kihalhat 2020-ig, ha nem részesül védelemben.

hvg360 Czeglédi Fanni 2025. május. 01. 19:30

Pár perc nevetés fél óra edzéssel ér föl – így vegyük rá magunkat egy kiadós hahotázásra

A nevetés olyan szorongásoldó eszköz, ami nem kerül pénzbe, mindenkinek a rendelkezésére áll, és egyből érezzük a felszabadító hatását. Még akkor is, ha a társadalmunkban nem mindig elfogadott csak úgy röhögcsélni. Hogyan alakult ki a nevetés, mi történik az agyunkban ilyenkor, és vicc-e a hahotajóga, vagy tényleg hasznos? A nevetés világnapján ezekről is kérdeztük Szabó Attilát, az ELTE és a SZIE pszichológiaprofesszorát, aki régóta vizsgálja a humor élettani hatásait.