Tech hvg.hu/MTI 2011. október. 21. 15:06

Steve Jobs: termonukleáris háború az Android ellen

Az Apple társalapítója, Steve Jobs „termonukleáris háborút” indított volna a Google Android szoftvere ellen, mert az egy nagy lopás.

Az Apple október ötödikén elhunyt elnök-vezérigazgatója anno azt mondta, hogy az Apple bankban lévő negyvenmilliárd dollárját legszívesebben arra költené, hogy ezt eligazítsa – az AP beszámolója szerint, mely az ikonikus Apple-vezér életrajzára, Walter Isaacson könyvére hivatkozik.

Akkor kezdett igazi feszültség generálódni a két cég között, amikor a Google úgy döntött, az Android operációs rendszerrel – az Apple konkurenseként – belép az okostelefonok piacára. A rivalizálás miatt volt kénytelen Eric Schmidt, a Google volt elnök-vezérigazgatója lemondani az Apple igazgatósági tanácsi posztjáról 2009-ben.

El fogom pusztítani az Androidot, mert lopott termék – mondta Jobs a könyv szerint –, akár termonukleáris háborút is hajlandó lennék indítani ellene.

AllTop

A Steve Jobs című könyv, mely az Egyesült Államokban október 24-én, itthon a HVG Könyvek gondozásában november 21-én jelenik meg, más megvilágításba helyezi Jobs rák elleni harcát is. A korábbi híreket – miszerint Steve Jobs rosszul döntött a kezeléséről – az életrajzíró megerősítette a CBS Newsnak.

Walter Isaacson könyve szerint a zseniális számítógépguru kilenc hónapig halogatta életmentő műtétjét, és alternatív gyógymódokkal próbált felülkerekedni a betegségen.

A kötet szerint Jobs, aki nevelőszülőknél nőtt fel a Szilícium-völgyben, a nyolcvanas években tudtán kívül többször is találkozott igazi apjával. A férfinak ugyanis étterme volt a környéken. Bár később véletlenül kiderült, hogy ki a biológiai apja, sohasem lépett kapcsolatba vele.

A templomba járással 13 évesen hagyott fel, amikor meglátta az éhező gyermekek fotóját a Life Magazin címlapján. Később évekig tanulmányozta a zen buddhizmust, és spirituális útmutatást keresve beutazta egész Indiát.

Jobs az interjúkban azt is felidézte Isaacsonnak, hogyan született az Apple márkanév. Mint mesélte, gyümölcsdiétái egyike során épp egy almáskertből tért vissza, amikor felötlött benne, hogy ez a név mennyire alkalmas lenne, hiszen "mulatságos, találó és nem megfélemlítő".

Steve Jobs október 5-én hunyt el hasnyálmirigyrákban.

Hirdetés