2011. augusztus. 04. 10:32 MTI Utolsó frissítés: 2011. augusztus. 04. 10:27 Tech

Észak-koreaiakkal összejátszó hackereket fogtak el

Őrizetbe vett a dél-koreai rendőrség öt személyt, akik a gyanú szerint észak-koreai hackerekkel együttműködve dollármilliókat loptak online szerencsejáték-oldalakról - tudatták csütörtökön a szöuli hatóságok.

A rendőrség közleménye szerint az őrizetbe vettek között egy kínai állampolgár is van. A Kínában tevékenykedő hackercsoport olyan programokat értékesített, amelyek a felhasználóknak lehetővé tették, hogy tényleges játék nélkül pontokat szerezzenek az internetes szerencsejáték-portálokon, majd azokat készpénzre váltsák az ezt lehetővé tevő hasonló profilú oldalakon.

A hatóságok elmondták, hogy a csoport a programokkal az elmúlt másfél évben 6 millió dollárra tett szert. A rendőrség az Észak-koreai Számítógépes Központot nevezte meg bűnrészesként, ahol 1200 szakértő fejleszt szoftvereket és hardvereket az elszigetelt állam számára. 

Szöul nemrég azzal vádolta meg Phenjant, hogy az utóbbi években fokozta a Dél-Korea, illetve az Egyesült Államok elleni kibertámadásokat. Az ügyészség korábban azt közölte, hogy Észak feltörte és több napra megbénította az egyik legnagyobb dél-koreai bankrendszert.

Itthon hvg.hu 2025. május. 14. 10:39

A kormány új törvényjavaslata kivégez minden szervezetet, amely közügyekkel foglalkozik – percről percre Orbánék Putyintól lopott tervéről

Kedd hajnalban benyújtották az átláthatósági törvényt, amely szerint a Szuverenitásvédelmi Hivatal állítana össze egy listát azokról a szervezetekről, amelyek szerintük veszélyeztetik az ország szuverenitását és befolyásolni próbálják a közéletet. A közélet átláthatóságáról című törvényjavaslat alapján komoly korlátozásokat és büntetéseket vezetnének be olyan szervezetek ellen, amelyekről úgy ítélik meg, hogy azok külföldről is kapnak támogatást.