Az Indy játékok hatalmas sikernek örvendenek manapság. Elég, ha az elképesztő sikerű Mincecraft-ra gondolunk.
Az Indy játékok hatalmas sikernek örvendenek manapság. Elég, ha az elképesztő sikerű Mincecraft-ra gondolunk. A fejlesztő, Notch (aki nem cég vagy kiadó - egy magányos programozóról van szó) több millió eladott példánnyal büszkélkedhet, ami egy pár kilobájtos, JAVA-ban írt játékhoz képest szép teljesítmény, főleg tíz euró/darabos áron. De említhetnénk az utóbbi hónapok legnagyobb őrületét az Angry Birds nevű mókát, vagy éppen a Steam-en éppen taroló Terraria című érdekességet.
A legújabb trónkövetelő a független piacon, a Mystic Box nevű csapat által készített Runespell Overture c. játék, amit jelképes áron (kilenc euró) szerezhetünk be Steam-en keresztül.
A Runespell a nagysikerű Puzzle Quest sorozat (tesztünk itt) nyomdokain haladva egy igen érdekes elegyet valósít meg. Fantasy szerepjáték és póker, egyben! Érdekesen hangzik, ugye? Nos, kicsit alaposabban megvizsgálva a játékot kiderül, hogy a furcsa párosítás remekül működik, mi több: egyszerűen letehetetlen. Még akkor is, ha fogalmunk sincs a pókerről…
Az első és legszembetűnőbb dolog, amit telepítés után tapasztalni fogunk, hogy indy-játékhoz képest a Runespell kimagaslóan igényes, ami a megjelenést, grafikát, a hangokat és a zenét illeti. Ha nem tudnánk, hogy egy apró fejlesztőcsapat munkája, akár A+ címnek is beillene. Persze mit sem ér a csodás animáció és grafika, ha a játék csapnivaló, szerencsére erről szó sincsen! A Runespell lényege, eltekintve a szokásos RPG elemektől (kalandozás, küldetések és kellemes történet) a csatározás lesz. Ez a csatározás azonban nem a reflexeinket fogja megmozgatni, hanem a szürkeállományt.
A Runespell Overture lényege, hogy a csatázó felek képességeiket és támadásaikat egy kártyajáték, jelen esetben a póker szabályai szerint használhatják. Egy pár kisebbet sebez, vagy „üt”, mint két pár, a kritikus csapások pedig értelemszerűen a fullnál kezdődnek. Ez persze így még elég uncsi lenne, a fejlesztők azonban belepakoltak még pár extrát a játékmenetbe. Ilyen például, hogy a játékosok egymástól is „lopkodhatják” a kártyákat (igazi pókerben ezt ne próbáljuk meg, mert ránk borítják az asztalt). Sőt, kapunk még egy Magic The Gathering szerű kártya-gyűjtögetős mázat is az egész tetejébe. Ezek a kártyák lehetnek speciális támadások, vagy éppen kalandozó társak, ahogyan ezt a hagyományos Fantasy-kártyajátékokban már megszokhattuk .
Tökéletes szórakozás a nyári játék-uborka szezonban, ráadásul a Steam jóvoltából most a döntés is könnyű: letölthető ugyanis a kipróbálható demó!