Mást sem hallunk és olvasunk, csak az „Anonymous így, a Lulzsec úgy…”.
Mást sem hallunk és olvasunk, csak az „Anonymous így, a Lulzsec úgy…”. A kétes népszerűség oka (leszámítva, hogy a csapatnak nagyon jó kis neve van) valószínűleg a hackerek marketingjének köszönhető. A híres PSN feltörés után, szinte minden akciójukat bejelentették és kommunikálták, sőt meg is indokolták. Már amennyire egy Paypal elleni támadást meg lehet indokolni…
Twitter csatornájuk és rajongói oldalaik vannak, ez a fajta erős „marketing” hacker csoportok körében elég ritka (igaz, nem teljesen ismeretlen). Pontosan ez a marketing lett a vesztük: a Scotland Yard közleménye szerint, a „Topiary” névre hallgató hackert Twitter azonosítóján keresztül fülelték le, ő volt ugyanis az a tag, aki többek között a csoport twitter- és fórum üzeneteit menedzselte.
Az öröm azonban korainak bizonyult. Nem sokkal a közlemény után máris felröppentek a hírek: a rendőrség rossz embert tartóztatott le. A „„Topiary” nevet ugyanis, a valóban ezen az álnéven tevékenykedő Anonymos csapattag mellett többen is használják, köztük a most letartóztatott fiatalember is.