Kvízjátékra bátorítjuk olvasóinkat a networkworld.com slideshow-ja alapján. Lássuk, mennyire ismerik a Google-t! 1.
Kvízjátékra bátorítjuk olvasóinkat a networkworld.com slideshow-ja alapján. Lássuk, mennyire ismerik a Google-t!
1. Mi az a MentalPlex?
Válasz: A felhasználói lustaságra játszott rá a Google 2000. április 1-jén (!), amikor is bejelentette a Google MentalPlex Search szolgáltatást. Az ismertető szerint, a cég bevetett egy forradalmi technológiát, amely a gondolatolvasást használja fel az interneten való kereséshez. Persze kiderült, csupán egy “bolondok napi” tréfáról van szó, amit több is követett, természetesen mindig április 1-jén.
2. Kit előzött meg a Google, amikor 2007-ben a világ leglátogatottabb weboldala lett?
Válasz: 2007 áprilisában 528 millió egyedi látogató (UU, unique user) kereste fel a Google-t, és ezzel maga mögé utasította a Microsoftot. A redmondi cég ugyanis „csak” 527 millió UU-t mondhatott a magáénak. Azóta változatlanul a Google a világ leglátogatottabb weboldala.
3. Ki épített nyomtatót Legókból? Larry Page vagy Sergey Brin?
Válasz: Larry Page. Larry szerelme a komputerek iránt hatéves korában kezdődött. Legós nyomtatójára persze még várni kellett kicsit: az Ann Arborban töltött diákévek alatt épített Legó kockákból egy tintasugaras nyomtatót.
4. Milyen tíousú volt Larry Page első komputere?
Válasz: Egy nálunk kevéssé ismert típus: Exidy Sorcerer, 2 MHz-es processzor és 8 K RAM volt benne.
5. Hány eves korában érkezett Amerikába Sergey Brin?
Válasz: 1979-ben, 6 éves korában, a szüleivel együtt.
6. Ki volt a tervezője Google ünnepi logóinak?
Válasz: A Google nyitóoldaláról sok minden elmondható, de az, hogy dizájnos lenne, végképép nem. Mindez nem véletlen: Larry Page és Sergey Brin egyszerűen nem igazán voltak otthon a webszerkesztésben, ezért inkább üresen hagyták az oldalt.
A Google „firkák” (doodles) azonban némi színt/bájt kölcsönöznak az oldalnak. Az első firkákat a Google egyik gyakornoka, Dennis Hwang készítette, aki híres emberekről, nemzetközi eseményekről vagy különböző ünnepnapokről emlékezett meg ezen a módon.
7. A Google keresések hány százaléka megy át az I’m feeling lucky gombon?
Válasz: Mindössze 1%-uk. Nem véletlen, hogy megválik tőle a Google. Ebben nem volt szerencsés...
8.. Mi volt az eredeti neve a Google keresőmotorjának?
Válasz: 1996-ban Larry és Sergey, akik a Stanfordon tanulnak számítógép-tudományt, hozzáfognak egy keresőmotor kifejlesztésének, ami a BackRub nevet kapja. Egy évvel később a névváltoztatás mellett döntenek: a befutó a Google lesz. (Ezt a googol szóból kapják, ami egyébként egy olyan számot ír le, amelynél az 1-es után száz darab nulla következik.
9. Hogy hívták a Google első céges kutyáját?
Válasz: Yoshka, aki az operatív ügyekért felelős vezető alelnökkel, Urs Hoelzlével járt be "dolgozni".
10. Ki volt a Google első alkalmazottja?
Válasz: Larry és Sergey első alkalmazottjukként Craig Silversteint veszik fel, aki csoporttársuk a Stanford számítógép-tudományi képzésén.