Tech techline.hu 2011. július. 02. 05:00

Válasszunk trükkös felhasználónevet!

Az alábbi szolgáltatás pofonegyszerűen működik, ám leveszi a vállunkról a jelszavak és felhasználói nevek...

Az alábbi szolgáltatás pofonegyszerűen működik, ám leveszi a vállunkról a jelszavak és felhasználói nevek kitalálásának gondját. Gyerekkorunk titkosírását idézve ugyanis mindössze annyit tesz, hogy 13 hellyel arrébb viszi az ábécében az egyes betűket.
A rot13 oldal gazdája nem vitték túlzásba a dizájnelemek használatát, ez az oldal abszolút a funkcióra helyezi a hangsúlyt: mindössze egy beviteli mező és a Cypher felirat található rajta.
Ha beütjük választott felhasználónevünket (esetleg jelszavunkat), majd az említett feliratra kattintunk, máris megkapjuk az új nevet, ahol minden egyes betű éppen 13 hellyel mászott tovább.

Hosszabb szövegeket is titkosíthatunk
Nincs tehát szükség arra, hogy gondolkozzunk a furmányosabbnál furmányosabb felhasználóneveken/jelszavakon, egyszerűen használjuk a választott, a jelszavunkat kérő szolgáltatás nevét (vagy kezdőbetűjét), és tegyük mellé a saját keresztnevünket (akár ékezetekkel, ugyanis ezeket a rendszer változatlanul hagyja), és nyomjuk meg a Cypher gombot. Máris előttünk a remek felhasználói név/jelszó, amit mindig produkálni tudunk, lévén az adott szolgáltatás nevét és a keresztnevünket csak nem felejtjük el. Amennyiben mégis így történne, csak írjuk be ezt a nevet a mezőbe, s mivel 26 betűből áll ez a szűkített ábécé, visszakapjuk az eredeti nevet. Számokat is használhatunk, bár ezeket változatlanul hagyja majd a szolgáltatás, mint ahogy a kis-és nagybetűket is meghagyja.

Személyes véleményünk szerint jelszóválasztásra nem igazán érdemes a rot13-at használni, felhasználónév-generátorként azonban abszolút megteszi, arról nem is beszélve, hogy mivel hosszabb szövegek is beférnek a beviteli mezőbe, titkosírással is levelezhetünk, ha úgy hozza kedvünk. A kódvisszafejtő ugyanis levelezőpartnerünknél is rendelkezésre áll.
Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.