Tech techline.hu 2011. június. 22. 11:39

Töltse fel forró vízzel a mobiltelefonját!

Japánban már forgalmazzák azt a különleges lábost, amelyben elég vizet forralni ahhoz, hogy tölthessük...

Japánban már forgalmazzák azt a különleges lábost, amelyben elég vizet forralni ahhoz, hogy tölthessük mobiltelefonunkat. A különleges anyagból készült lábos elektromosságot generál a hőből, és ezt adja át USB-s kapcsolattal a mobiltelefonnak (vagy egyéb hordozható eszköznek). Ha tehát éppen a szabad ég alatt kempingezünk és lemerült a mobilunk, elég tüzet rakni, vizet forralni (ebédet főzni), s közben már töltődik is a telefon.

A gyártó, az oszakai TES NewEnergy cég első embere a japán földrengéssel magyarázza az ötlet megszületését: „Megrendítő képeket láttam a földrengés után, amikor az otthonukat veszített emberek a tűz mellett melegedtek, és sokan, hálózat hiányában, nem tudták a mobiljukat használni, hogy értesítsék rokonaikat: életben vannak. Ekkor támadt az ötlet, hogy ki lehetne használni a tűz kínálta hőenergiát, például arra, hogy újra üzemképessé lehessen tenni a lemerült mobilt.”

A cég szerint egyébként körülbelül 4 óra alatt lehet feltölteni 100 százalékra egy lemerült mobiltelefont, az olcsónak azért nem mondható (körülbelül 300 dolláros) lábossal.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. április. 11. 19:00

„A verseim nem én vagyok: az vagyok én, amit itt irok” – máig sokkolóan hat József Attila kevésbé ismert arca

Évtizedekig elzárva tartották a nagyközönség elől, majd amikor szóba került a nyilvánosságra hozatala, mind az irodalmárok, mind a pszichológusok tiltakozni kezdtek ellene. Nemcsak azért, mert a szocialista erkölcsbe ütközött, hanem attól is tartottak, hogy a megjelentetése lejáratná a pszichoanalízis módszerét, valamint összetörné az olvasókban élő, kultikus József Attila-képet. A Szabad-ötletek jegyzékének idei újrakiadása és a József Attila pszichoanalízisét feldolgozó, ezen a héten mozikba kerülő új film, a Reménytelenül egyaránt a közönség nem szűnő érdeklődését mutatja a téma iránt. A ma 120 éves József Attiláról, a költőről és a magánemberről, továbbá a Szabad-ötletek jegyzékének publikálását övező vitákról kérdeztük az első kiadást tető alá hozó Tverdota György irodalomtörténészt, a József Attila Társaság elnökét, az életmű egyik legavatottabb ismerőjét.