Tech techline.hu 2011. június. 02. 05:15

Virtuális súlyindex: megtudhatja, hogy túlsúlyos-e

A The Digital Diet oldal érdekes formulát tett közzé, amelyet ha kitöltünk, megtudhatjuk, mennyi a virtuális...

A The Digital Diet oldal érdekes formulát tett közzé, amelyet ha kitöltünk, megtudhatjuk, mennyi a virtuális súlyindexünk (azaz mennyire vagyunk elektronikus kütyüink foglyai, mennyire terheljük a „súlyukkal” magunkat). Itt persze nem olyan egyértelmű a végkövetkeztetés, mint az átlagosnál nagyobb BMI esetében, az ugyanis, hogy miként értékeljük az esetlegesen „kóros” VWI-t, már ránk vannak bízva.

Ahhoz, hogy kiszámoljuk ezt a bizonyos értéket, ki kell töltenünk egy egyszerű tesztet. Nézzük csak sorban!

Valamennyi mobiltelefonja 3 pontot ér (azaz ha két mobilt hord a zsebeiben, máris 6 ponttal lett gazdagabb).
Minden közösségi oldalért, ahova regisztrál, 4-4 pont jár.
Minden egyes saját notebook 1-1 ponttal gyarapítja a listát.
A tabletek egyenként 2 pontot, míg az e-könyvolvasók 1-1 pontot érnek.
Minden egyes e-mail címéért számoljon plusz 2 pontot.
Mobil-előfizetésenként 5 ponttal növelheti a végösszeget, míg a saját tulajdonban lévő asztali PC-k 1-1 ponttal számolódnak.
5 pontot ér minden egyes szerepjáték-hozzáférés, viszont a digitális fényképezőgépek csak 1 pontot kóstálnak. Ugyancsak 1-1 pontot adjunk a végösszeghez minden olyan kütyünkért, ami nem szerepel a fentiek között, de közös jellemzőjük, hogy tölteni kell őket.
Minden egyes blogért, amit írunk, 2 pont jár.

Nos, adjuk össze, és lássuk az eredményt. E sorok írójának 30 pont jött ki, nézzük most az oldal értékelését!

Eszerint a 30-as szám egy olyan felhasználótípust jellemez, akinek a szóban forgó technológiák használata a munkájának részét képezi, és rendszeresen és szívesen használja ezeket a kütyüket (bevallom, mindez igaz rám nézve). És hogy ez jó vagy sem? Nos, erről érdekesen vélekedik a site, hiszen ezt az értéket már a közepes „súlycsoportba” sorolja (25 alatt nem kell foglalkozni a diétával), ahol bizony már szükség volna némi digitális diétára, azaz az említett eszközök használatának korlátozására, ám akinek 36-nál nagyobb VWI jön ki, annak kifejezetten ajánlják az életmódváltást, vagy legalábbis annak megfontolását, melyik pontokból lehetne lecsípni.

Tényleg szükség van három mobilra?

Nézzük most át mégegyszer a listát, és karikázzuk be azokat az eszközöket vagy szolgáltatásokat/hozzáféréseket, amelyeket már régen használtunk. Tényleg szükség van rájuk? Ha nem, iratkozzunk le róluk, felejtsük el őket, és ha eszközökről van szó, legyen belőlük ajándék. Ugye milyen szépen lecsökkent VWI értékünk?

Ám mielőtt fellélegeznénk, üljünk csak vissza a gép mellé, és végezzük el majd az alábbi értékek összeadását (a hét egyik tipikus napját véve alapul):

Minden 20, egy adott napon elküldött e-mail 2 pontot ér, s ugyancsak 2 pontot adjunk az összeghez minden tíz, egy adott napon elküldött SMS-ért. Minden közösségi oldal frissítés 3 ponttal növeli a végösszeget, és ugyanennyivel minden IM-beszélgetés. Minden 15 perc, amit mobiltelefonos beszélgetéssel töltünk, újabb 2 pontot kóstál.

Ajjajj, úgy tűnik, már megint „túlsúlyosak” vagyunk. Talán nem árt ismét fontolóra venni, tényleg ennyire szükség a nap minden pillanatában a kütyük uralmára? Ha visszafogjuk magunkat, garantált a stressz mentesebb lesz élet, bár kétséges, hogy aki egyszer ilyen módon függővé vált az IT-világ ketyeréitől, valóban vágyna-e erre.

Hirdetés
Vállalkozás Gyükeri Mercédesz, Rácz Gergő 2024. december. 29. 17:30

Ahol a rizs az isten és perui a spárga: a Nobuban jártunk

Lehet variálni egy felső polcos étteremlánc menüsorában, vagy az főben járó vétek? Honnét tudja egy ázsiai kulináriát szolgáló étterem beszerezni az alapanyagait Budapesten, és hogy lesz a megoldás végül Spanyolország? Ezekről és sok másról faggattuk a Nobu Budapest séfjét, Schreiner Gábort, közben azt is megkérdeztük, hogy a halak filézése közben milyen gyakran vágja meg a kezét.