2011. május. 04. 10:21 techline.hu Utolsó frissítés: 2011. május. 04. 10:25 Tech

Látványos “galaktikus” zenelejátszó iPadre, ingyen!

Az iPad zenelejátszója kényelmesen használható, ráadásul számtalan olyan funkciója van, melyekkel a néhány nappal...

Az iPad zenelejátszója kényelmesen használható, ráadásul számtalan olyan funkciója van, melyekkel a néhány nappal ezelőtt megjelent Planetary nem rendelkezik (egyelőre). Sőt, kétségtelen, hogy az App Store-ban akadnak még ügyesebb zenelejátszók, ám az is biztos, hogy ilyen látványos megoldást aligha találunk!

A Planetary felülete ugyanis egy 3D-s univerzumot mintáz, amelyben bolygók és csillagok képviselik a zenei albumokat, előadókat és dalokat.
Keresni az előadók neve alapján tudunk, de így eljuthatunk akár a különböző albumokig is. A “naprendszeren” belül aztán szabadon válogathatunk a bolygók, azaz a dalok között, az egész felület 3D-ben forgatható, kicsinyíthető, nagyítható, s ha iPad 2 van a birtokunkban, HDTV-re is kiadhatjuk a képet a HDMI kiegészítővel.

Nagyon látványos darab, aztán persze hogy a látvány oltárán hajlandók vagyunk e feláldozni néhány extra zenelejátszási funkciót, az már teljesen rajtunk múlik.

A kipróbálás mindenesetre nem kerül semmibe, hiszen a program teljesen ingyen tölthető le az App Store-ból .

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. április. 11. 19:00

„A verseim nem én vagyok: az vagyok én, amit itt irok” – máig sokkolóan hat József Attila kevésbé ismert arca

Évtizedekig elzárva tartották a nagyközönség elől, majd amikor szóba került a nyilvánosságra hozatala, mind az irodalmárok, mind a pszichológusok tiltakozni kezdtek ellene. Nemcsak azért, mert a szocialista erkölcsbe ütközött, hanem attól is tartottak, hogy a megjelentetése lejáratná a pszichoanalízis módszerét, valamint összetörné az olvasókban élő, kultikus József Attila-képet. A Szabad-ötletek jegyzékének idei újrakiadása és a József Attila pszichoanalízisét feldolgozó, ezen a héten mozikba kerülő új film, a Reménytelenül egyaránt a közönség nem szűnő érdeklődését mutatja a téma iránt. A ma 120 éves József Attiláról, a költőről és a magánemberről, továbbá a Szabad-ötletek jegyzékének publikálását övező vitákról kérdeztük az első kiadást tető alá hozó Tverdota György irodalomtörténészt, a József Attila Társaság elnökét, az életmű egyik legavatottabb ismerőjét.