Tech techline.hu 2011. március. 28. 05:00

Vezéreljük a Windowst egérgesztusokkal – ingyenes szoftverrel

A gesztusok egyre több szoftverben megtalálhatók, a böngészők közül például az Opera jár az élen ezek használatában.

A gesztusok egyre több szoftverben megtalálhatók, a böngészők közül például az Opera jár az élen ezek használatában. De vannak „gesture” szofverek/pluginok szövegszerkesztőkhöz, levelezőhöz, sőt még a Photoshophoz is.

Ha azok közé tartozunk, akik már kipróbálták és megszerették a hagymalevest… akarom mondani az egérgesztusokat, akkor a legjobb megoldás, ha nem az egyes alkalmazásokat vezéreljük külön-külön az „egérábrákkal”, hanem közvetlenül a Windowst. Egy ilyen megoldást (MAzzick) már bemutattunk, vizsgáljunk meg ezúttal egy másikat, amely a Stroke It névre hallgat, és otthoni használatra ingyenes.
 
A Stroke It letötlhető innen - jó hír, hogy magyar nyelvű verzió is van (a magyar nyelvi fájlt külön kell letölteni/telepíteni), ami ránk is fog férni, mivel a szoftver felülete a legfinomabb fogalmazást használva is fapadosnak minősíthető. 

Telepítés után a szoftver lekerül a tálcára az óra mellé, egy kis fehér (illetve aktiválva piros) egérmutató formájában. Jobb klikkel csalhatjuk elő a menüket - érdemes először elindítani a „gesture trainert”, ami a szerkesztés menü „gesztust tanul” menüpontjával hívható elő. Itt gyakorolhatjuk kicsit a mozdulatokat, majd ha már úgy érezzük, biztosan elő tudjuk csalni akár a legbonyolultabb gesztust is, jöhet a konfigurálás!

Válasszuk ki a listából a szoftvert (vagy Windows funkciót), amihez mozdulatokat akarunk rendelni, válasszuk ki a megfelelő mozdulatot a legördülő menüből, és kattintsunk a „gesztust felvesz” gombra. Készen is vagyunk!

Új alkalmazásokat is adhatunk a listához: csak kattintsunk jobb egérrel a lista egy üres pontján, és válasszuk az ’”új alkalmazás” opciót. Így bekerül egy új elem, amit tetszőlegesen elnevezhetünk, és ezen belül az „új művelet” és az „új parancs” opciókkal definiálhatjuk a paramétereket. A dolog előnye, hogy ha akarjuk, akkor egy-egy szoftveren belül akár csak egyetlen funkcióhoz is rendelhetünk gesztust, és csak azt használjuk.

De ha van időnk, akkor az összes funkciót „leprogramozhatjuk”, teljesen tőlünk függ, a Stroke It nagyszerűsége éppen ebben a konfigurálhatóságban rejlik. A megoldás hátránya, hogy nagyon fapados – nem árt egy kis gyakorlás, sőt a szoftverhez tartozó Wiki-t is érdemes elolvasni mielőtt nekiesünk a beállításoknak.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.