2011. január. 06. 18:00 techline.hu Utolsó frissítés: 2011. január. 06. 13:32 Tech

2000 iPad-et rendeltek az iskolák – jó dolguk lesz a diákoknak

A jelentős mennyiségű Apple táblagépet New York állam úgynevezett „public school”, azaz állami iskolái rendelték be.

 A jelentős mennyiségű Apple táblagépet New York állam úgynevezett „public school”, azaz állami iskolái rendelték be. A legtöbb darab (mintegy háromszáz táblagép) a Bronxban található Kingsbridge International High School iskolapadjaira kerül majd. Az eszközből természetesen nemcsak a diákok, hanem a tanárok is kapnak majd (és valószínűleg a diákok tanítják majd „ipedezni” a tanárokat).

A tanárok, a diákok, a politikusok és úgy tűnik az adófizetők is egyetértenek abban, hogy az iPad remek multifunkciós eszköz a tanuláshoz, lehet rajta olvasni, anyagot gyűjteni, videó- és hangos segédanyagokat használni, és persze jegyzetelni is.

Iskolai iPad-ek - a tanárok többsége szerint jó ötlet

A beruházás ellenzői azzal érvelnek, hogy mindezen funkciókat egy okostelefon is tudja, jóval olcsóbban – szerintünk akkor már inkább ilyeneket kellett volna rendelni az iskoláknak. De van, aki szerint az egész egy rossz ötlet: „semmi sem bizonyítja, hogy a gyerekek jobban, gyorsabban fognak tanulni, vagy egyáltalán jobban fognak figyelni attól, hogy ilyen eszközöket kapnak. Még az is lehet, hogy inkább elvonja a figyelmüket a tanulásról” – érvel a Stanford Egyetem professzora, Larry Cuban.

Hirdetés
Itthon Bábel Vilmos 2024. november. 28. 17:21

A Tiszának rengeteg pénzre van szüksége

Magyar Péteréknek milliárdok kellenének a 2026-os kampányra, ha tartani akarják a lépést riválisaikkal. A szükséges pénzt csak adományokból tudják összeszedni, az államtól nem fognak kapni. A magyar elit nagy része az államtól függ, és nem fog oldalt váltani, ha nem biztosak abban, hogy nemsokára másnál lesz a kasszakulcs. Magyarék feladata: jó befektetésnek kell látszani. Szombaton jön ki a párt friss átláthatósági jelentése, és kiderül, hogy az elmúlt hónapokban ez mennyire sikerült nekik.