Az itt felsoroltaknál persze jóval több programot mutattunk be az idén, de érzésünk szerint ezek azok, amelyek igazán...
Az itt felsoroltaknál persze jóval több programot mutattunk be az idén, de érzésünk szerint ezek azok, amelyek igazán megérdemlik, hogy felelevenítsük a tesztjeiket is. Természetesen szinte nincs olyan alkalmazás, amely mindenkinek egyaránt fontos, hasznos és egyszerűen használható lenne, de talán az alábbiak mégis sok olvasónknak segíthetnek a mindennapok során.
Azért a kapcsolódó anyagok között még mutatunk néhány idei gyöngyszemet, szóval a cikk végigolvasása után érdemes még alatta is körülnézni… :)
FilerFrog
A FilerFrog számtalan extra funkcióval egészíti ki a Windows saját helyi menüjét. A titkosítástól a fájlok darabolásán át a képek gyors átméretezéséig mindent megtehetünk vele.
Tetszés szerint testre szabhatjuk, hogy milyen funkciókat szeretnénk látni a lehetőségek közül, így nem veszünk el a számunkra felesleges extra menüpontok sűrűjében.
Teljes cikk a programról, itt >>>
Image Print Wizard
Az Image Print Wizard azoknak jelenthet segítséget, akik nem kaptak a nyomtatójuk mellé poszter nyomtatására alkalmas segédprogramot.
E szoftverrel pillanatok alatt megoldható, hogy egy nagy felbontású fotót szétosszunk több papírlapra, így az elkészült nyomatot összeragasztva látványos - és méretes - posztert kapunk, anélkül, hogy ehhez különleges nyomtatóra vagy papírra lenne szükségünk.
Teljes cikk a programról, itt >>>
Chameleon Window Manager
A Windows ablakainak jobb felső sarkában alapértelmezésben mindössze három gomb van, alapfunkciókkal (minimalizál, nagyít, bezár). Viszont ha telepítjük ezt a kiegészítőt, rögtön megszaporodik a gombok és a lehetőségek száma.
Különleges és hasznos extra funkciókkal tehetjük kényelmesebbé az ablakokkal végzett munkát. Ha sok megnyitott programablakkal dolgozunk, érdemes kipróbálni.
Teljes cikk a programról, itt >>>
ZScreen
Az idei évre mi a ZScreent neveztük ki a legjobb ingyenes képlopónak. A programmal szinte minden módon lefotózhatjuk a képernyőnkön történő eseményeket, különféle formátumokba menthetjük az így készült képeket, sőt szerkeszthetjük, és meg is oszthatjuk azokat.
Utóbbi a ZScreen egyik nagy erőssége. Néhány kattintás, és az elkészült screenshot máris landol valamelyik népszerű képmegosztón, hogy mások is láthassák.
Teljes cikk a programról, itt >>>
Freemake Video Converter
Idén meglehetősen nagy volt a választék a videokonvertáló alkalmazásokból. A Freemake alkalmazása nem minden szempontból a legjobb, de kényelem és megjelenés alapján egyértelműen az élmezőnyhöz tartozik.
Aki szeretné egy könnyen használható programmal konvertálni videóit, mondjuk mobil készülékeire, annak érdemes egy próbát tenni vele. Aki inkább az egyéni beállítások híve, annak inkább régi kedvencünket, a FormatFactoryt javasoljuk.
Teljes cikk a programról, itt >>>
DVD Slideshow GUI
A helyzet az, hogy olyan “húú de nagy” választék sajnos nincs a normális DVD-menü készítőkből, legalábbis ingyenesekből. Fizetőssel persze Dunát lehetne rekeszteni, de hát ahhoz, hogy meglepjük a nagyit egy családi DVD-vel, nem kell feltétlenül költséges szoftvereket vásárolnunk. A DVD Slideshow GUI tulajdonképpen egy grafikus felület néhány népszerű, de nem túl könnyen használható ingyenes programhoz. Ezek használatát teszi egyszerűbbé a hétköznapi felhasználók részére.
Akinek viszont még így is kicsit átláthatatlan a dolog, annak itt is javaslunk néhány régebben bemutatott kedvencet, amelyek ugyan visszafogottabb tudással rendelkeznek, de azért elég látványos végeredményt érhetünk el velük, ráadásul a használatuk is egyszerűbb.
Teljes cikk a programról, itt >>>
Soluto
Evezzünk kicsit komolyabb vizekre: nézzük, mit tehet az, aki lassúnak találja a Windows indulását. Nos, segítségül hívhatja a Soluto nevű programot, amely lerántja a leplet a Windowst lassító szoftverekről, egyúttal megoldást is kínál az optimalizálásukra vagy éppen a teljes letiltásukra.
Némi közösségi szellem is szorult bele, szóval azt is megnézhetjük, hogy az adott, Windows-feltartóztató alkalmazással a többség mit csinált, miután lebuktatta a Solutóval.
Teljes cikk a programról, itt >>>
iObit Toolbox
Maradjunk még egy pillanatra akkor a Windows-tuningolásnál és -takarításnál. Bár idén megjelent a CCleaner 3-as változata, mi most mégis inkább egy kevésbé ismert, szintén új programot (vagy inkább programcsomagot) ajánlunk, a témában szintén elég jó hírnevet szerzett iObittől.
Az iObit Toolbox kitakarítja a Registryt, eltünteti a felesleges fájlokat, karbantartja a merevlemezt, véglegesen megsemmisít a titkos dokumentumokat, és tuningolja a Windowst. A korábbi cikkben mindent leírtunk róla, a változás csak annyi, hogy azóta kinőtt a “béta korból”.
Teljes cikk a programról, itt >>>
Smplayer
Az Smplayer egy sokoldalú, szinte minden videoformátumot ismerő, megbízható kis médialejátszó alkalmazás. Még hordozható verzió is letölthető belőle, szóval akár telepítés nélkül is használhatjuk, sőt magunkkal vihetjük egy USB memórián is.
Teljes cikk a programról, itt >>>
Blink
Unjuk már a Windows login képernyőjénél az állandó jelszóbegépelést, de kikapcsolni nem szeretnénk ezt a biztonsági funkciót? Semmi gond, ha gondoljuk, akár arcfelismerős beléptető rendszerre is cserélhetjük a Windows sajátját, a Blink nevű programmal. Nincs többé fárasztó gépelés, csak egy bágyadt mosoly a webkamerába, és máris beléphetünk a saját felhasználói fiókunkba.
Teljes cikk a programról, itt >>>
FreeApp
Ha valaki rendszeresen nyomon követi cikkeinket, már rengeteg ingyenes alkalmazással találkozhatott. Ezek többsége persze nem áll meg a fejlődésben, miután mi írtunk róluk, hanem szépen jelennek meg belőlük a következő verziók. Az ingyenes programok letöltését, telepítését és a későbbi verzióváltozások automatikus figyelését könnyíti meg a FreeApp szolgáltatás, amelynek a segítségével mi magunk válogathatjuk össze saját telepítőkészletünket, hogy aztán bármikor egy kattintással feltehessük kedvenc ingyenes szoftvereinket, és egyben azt is megtudhassuk, jelent-e meg belőlük újabb verzió.
Teljes cikk a programról, itt >>>
YoWindow
Az időjárás fontos meghatározója mindennapjainknak, nem árt tehát, ha tisztában vagyunk vele, milyen idő várható az elkövetkező napokban. Azon vitatkozhatunk, hogy a YoWindow a legmegbízhatóbb időjós-e, vagy van nála biztosabb megoldás, de az vitathatatlan, hogy ez az egyik leglátványosabb windowsos időjárás-jelentő alkalmazás.
Pont olyan, mintha kitekintenénk az ablakon: egy kedves tájkép változásain keresztül tudhatjuk meg, éppen milyen az idő, de természetesen több napos előrejelzést is kapunk.
Teljes cikk a programról, itt >>>
Calibre
Egyre terjednek a táblagépek és az e-book-olvasók, így azután mind többen szeretnének saját e-bookot készíteni, vagy csak a korábban begyűjtött txt és egyéb szöveges formátumú anyagokat - a legtöbb kütyü által támogatott - epub formátumra konvertálni. A Calibre segítségével mindez gyerekjáték!
Teljes cikk a programról, itt >>>
USB Disk Ejector
A Windows kicsit mostohán bánik az USB-s eszközök lecsatolásával, pedig ezt a „kérdéskört” a konkurens rendszerek (például a Linux és az OS X) elég komolyan veszik, nem véletlenül, hiszen ha nem megfelelő pillanatban rántunk ki mondjuk egy pendrájvot a csatlakozásból, annak komoly adatvesztés lehet a következménye.
A Windows saját, USB eszközök eltávolítására szolgáló megoldásánál lényegesen informatívabb és kényelmesebb megoldást kínál a problémára az USB Disk Ejector.
Teljes cikk a programról, itt >>>
PortableApps.com
A végére pedig egy alkalmazás-gyűjteményt tartogattunk. A PortableApps.com oldalon található az egyik legjobb hordozható alkalmazáscsomag. Több változatot is letölthetünk, attól függően, hogy mekkora tárhelyünk van USB-s pendrájvunkon. A telepítés után pedig bárhová magunkkal vihetjük e remek válogatás ingyenes programjait, és ha USB memóriánkat egy windowsos PC-hez csatlakoztatjuk, már használhatjuk is a megszokott szoftvereinket, illetve elérhetjük fontos dokumentumainkat.
Teljes cikk a programról, itt >>>