Akár az internetről töltöttünk le egy CD-, vagy DVD-lemezképet, akár mi magunk készítettük azt korábban (például...
Akár az internetről töltöttünk le egy CD-, vagy DVD-lemezképet, akár mi magunk készítettük azt korábban (például biztonsági másolatként egy videó DVD-ről, vagy adatlemezről), előfordulhat, hogy szükségünk lenne rá, hogy anélkül nézzünk bele a tartalmába, hogy ehhez „kézzel fogható” lemezt kelljen belőle készítenünk.
Ahogy a bevezetőben is említettük, a lemezképek használata OS X-en rendszerszinten megoldott, a legtöbb programot eleve DMG fájlként tölthetjük le, és ennek virtuális meghajtóként való csatlakoztatása a rendszerhez mindössze egy dupla kattintásba kerül. De ugyanígy akár egy ISO lemezképként mentett DVD filmet is könnyedén lenyomhatunk a DVD lejátszó alkalmazás torkán.
A Windowsban ilyen lehetőség nem áll rendelkezésre, így külső programot kell alkalmaznunk erre a célra. Na de melyiket?
Ezúttal arra lennénk kíváncsiak, hogy olvasóink szerint melyik lemezképkezelő alkalmazást érdemes bevetni, ha valamilyen oknál fogva virtuális meghajtóként szeretnénk használni a lemezképként mentett CD-inket, DVD-inket. Ráadásul képfájlokból is van rengeteg változat, attól függően, milyen alkalmazással hozzuk létre azokat, így akár az is lehet egy szempont, hogy ismeri-e a lemezképkezelő a leggyakrabban használtakat ezek közül (ISO, BIN, NRG, CUE, PDI stb.)
Fektessünk be egy kisebb összeget az Alcohol 52%-ba (ez a neve, nem ittuk le magunkat :))? Vagy inkább voksoljunk a Daemon Tools ingyenes verziójára?
Vagy akadnak ezeknél is jobb megoldások?