2010. október. 13. 13:45 MTI Utolsó frissítés: 2010. október. 13. 13:42 Tech

Szombaton jelenik meg a Sony Google-tévéje

Új, a Google által támogatott televíziós készüléket dob piacra a japán Sony szombaton: ennek tulajdonosai televíziós adásokat nézhetnek, internetezhetnek és különböző alkalmazásokat használhatnak egy időben.

Az elektronikai cég, amely vissza kívánja szerezni a világ televíziós piacának vezető szerepét, kedden bejelentette: új nagy felbontású készülékei használják elsőként a Google TV platformját, amelyet a Sony a Google céggel közösen fejlesztett ki az Android operációs rendszer használatával. 

"A Sony internet TV a világ első HDTV-je, amely a nagyképernyős televíziózást az internetes kereséssel ötvözve páratlan szórakozási lehetőséget kínál" - hangoztatta sajtóközleményében Mike Abary, a Sony's Home Division alelnöke. 

A Google Chrome-keresőjével, az Intel Atom-processzorával és WiFivel felszerelt készülék gyors internetelérést biztosít használóinak. A népszerű alkalmazások közül a Twittert, a Youtube-ot és a Napstert is installálták. A felhasználók egy optikai egeret is magába foglaló kézi billentyűzet segítségével válogathatnak a televíziós csatornák között, szörfözhetnek az interneten és írhatnak üzeneteket. 

Az internetes televíziókat a Sony 24 és 46 hüvelykes (60,9 és 116,84 centiméteres) átmérő között összesen négy kategóriában kínálja 600-1400 dolláros (117-173 ezer forintos) áron. 

A folyadékkristályos kijelzővel ellátott televízió szombaton a Sony online üzleteiben lesz megrendelhető - így tesztelik, hány vásárló fizetne az internet és a televízió ötvözéséért. Ezt követően lesznek elérhetőek a készülékek egyéb kereskedésekben is. A Sony a Samsung és az LG mögött jelenleg a harmadik helyet foglalja el a világ tévékészülék-piacán.

hvg360 Matalin Dóra 2025. március. 30. 19:30

Gyötrődnek a kiskamaszokat nevelő szülők, de kicsit túl hamar feladják

Képben kell lenni, különben az internet lesz a gyerekünk felvilágosítója, szülőként igenis referenciapontnak kell maradni számukra – mondja Szél Dávid pszichológus, aki a Kamaszok című Netflix-sorozat óriási visszhangja kapcsán beszélt az influenszerek hatásáról a gyerekekre. Hogyan terjed az internetes nőgyűlölet, és miért fontos, hogy egy apuka megszeresse a Ninjagót? Mit tegyünk, ha elzárkózik a gyerek? Hogyan reagálják le eltérően a fiúk és a lányok a neten felszedett öngyűlöletet?