Ezúttal nem játékokról lesz szó, hanem három olyan androidos alkalmazást mutatunk be, amelyek megkönnyítik a...
Ezúttal nem játékokról lesz szó, hanem három olyan androidos alkalmazást mutatunk be, amelyek megkönnyítik a mindennapi szórakozást a népszerű platformot használó telefonok tulajdonosainak.
doubleTwist
Kezdjük rögtön egy olyan alkalmazással, amely leegyszerűsíti a videók és zenék szinkronizálását az androidos mobil és a számítógép között. A legszebb az egészben, hogy nemcsak Windowson, hanem OS X-en is működik, így aki Mac előtt ül, de mégsem iPhone-t használ, annak sem kell elkeserednie: pillanatok alatt összelőheti az iTunes-ban (vagy a gépen bárhol) tárolt médiafájljait a mobiljával.
A doubleTwist ingyenes, az Android Marketből letölthetjük a mobil klienst, a fejlesztők oldaláról pedig a windowsos vagy maces alkalmazást.
Használata nagyon egyszerű: miután csatlakoztattuk az androidos készüléket a géphez, csak beállítjuk, mit szeretnénk szinkronizálni (a program rögtön látja például iTunes gyűjteményünket vagy a gép mappáiban tárolt médiafájlokat), és a doubleTwist rögtön másolja is azokat a telefonra (ha azon is fut a kliens alkalmazás).
Létrehozhatunk lejátszási listákat, és azokat automatikusan szinkronizálhatjuk, de a zenék és videók mellett a képeinket is átmásolhatjuk a telefonra a kényelmes felületen keresztül, sőt Podcastokat is letölthetünk.
Az asztali programmal természetesen a telefon tartalmát is menedzselhetjük, az androidos kliens pedig a lejátszásról is gondoskodik ha kell, de használhatjuk kedvenc lejátszónkat is helyette.
Aldiko
Aki inkább olvasni szeretne, annak egy remek e-book olvasót ajánlunk Androidra. Ez is az Android Marketből tölthető le ingyenesen, és bármilyen ePub formátumú könyvet kényelmesen elolvashatunk vele, ha felmásoljuk azt SD kártyánkra. Ilyen könyvekkel tele az internet, de saját anyagainkat is átalakíthatjuk ilyen formátumba, mégpedig legegyszerűbben talán az általunk korábban ismertetett, ingyenes módszerrel. Persze ezen felül is van még sok alkalmazás, amely ePub fájlok készítésére képes, például az Apple Pages, az Adobe InDesign CS5, csak hát ezek nem ingyenesek.
Az Aldiko a nyelveket beszélőknek (vagy legalább a magyaron kívül más nyelven olvasni tudóknak) iszonyatos mennyiségű ingyenes könyv azonnali letöltését kínálja, különféle online gyűjteményekből, illetve vannak megvásárolható könyvek is a gyűjteményben.
SPB TV
Végül az online tévézés szerelmeseinek egy nagyszerű program az SPB Software-től. Sajnos csak részben ingyenes, nevezetesen a Lite verziót kedvünkre letölthetjük az Android Marketből és néhány csatornát így ingyen nézhetünk (az adatforgalmi díjjal azért tessék számolni…), de ha minden online tévécsatornát el szeretnénk érni vele, akkor bizony 10 dollárt kell áldoznunk a teljes verzióért a készítők oldalán.
A teljes változatban több mint 100 online adót találunk meg, és a program az SPB-től megszokott jó minőséget és kiváló kezelhetőséget is hozza, szóval adott esetben megérheti a befektetés. A csatornák lejátszásakor szabályozható a minőség is, így ha kell, spórolhatunk a sávszélességgel.
A cikk elkészítéséhez egy Sony Ericsson X10 készüléket használtunk, a Sony Ericsson jóvoltából.