Tech techline.hu 2010. augusztus. 07. 05:39

Hajszálvékony PC – nem túl drága, nem túl jó… de szép!

Van persze egy-két kivétel – ezek a típusok azonban nagyon drágák, ráadásul a legtöbb esetben nem is szériatípusok...

Van persze egy-két kivétel – ezek a típusok azonban nagyon drágák, ráadásul a legtöbb esetben nem is szériatípusok, csak egy-egy cég „kísérleti” vagy évfordulós darabjai.

A Lenovo most új útra lépett, legalábbis ami a megjelenést, a méreteket és a dizájnt illeti. Az Ideacentre Q150 , bár asztali konfiguráció, méreteiben mégis vetekszik egy notebookkal. Nagyon vékony, nagyon könnyű, és nagyon high-tech kinézetűre sikerült. 

6,3 kilogrammos, a vastagsága pedig kb. 13 cm, ráadásul ha veszünk hozzá egy N5901 Lenovo „trackball” billentyűzetet, akkor máris kész az otthoni Startrek-életérzés.

 

A méretnek, illetve a dizájnnak persze ára van: a Q150 teljesítményében egy jó képességű notebookhoz hasonlít: 1,66 GHz-es Intel Atom D510 CPU, 2 GB RAM és 500 GB-os merevlemez. Csak két kimenet (VGA és HDMI) van rajta, egyedül talán a videokártya (nVidia ION) az, ami kicsit jobb, mint amilyenekkel a notebookok büszkélkedhetnek. Ettől persze még nem fogunk játszani rajta, de amolyan otthoni multimédiás központnak (zene, képek, videók, esetleg egy kis munka) teljesen megfelel.

 

Ráadásul ha helyszűkében vagyunk (és mikor nem?), akkor a Q150 remek választás, hiszen valóban alig foglal helyet, és nem is „rondítja” el a szobát. Az ára 400 dollár körül mozog (nyolcvanötezer forint), túl drágának tehát nem mondható. Igaz, dizájn ide-vagy oda, „laposság” ide-vagy oda, hároméves ormótlan, ronda, poros (és hangos) asztali gépem lazán kenterbe veri a Q150-et. De második gépnek, filmnézéshez, zenehallgatáshoz tökéletes.

Hirdetés
Kult Köves Gábor 2024. december. 29. 20:00

Dobó Kata amerikai filmje és Andy Vajna vikingjei is az élmezőnyben – Hollywood legnagyobb bukásai

Hollywood legnagyobb bukásai közt van olyan film, amely öt rendezőt fogyasztott el, köztük Coppolát is. És olyan is, amelynek zsiráf szereplője rálépett a saját péniszére. Börtönbe küldött rendező, reciklált díszlet, elhízott rabszolgalány és egy elképesztő szexjelenet – Tim Robey, a Telegraph filmes újságírója Box Office Poison című könyvében mesél a legendás bukások hátteréről. A szerzővel beszélgettünk.