2010. augusztus. 06. 16:30 hvg.hu Utolsó frissítés: 2010. augusztus. 06. 16:18 Tech

Az Android két év múlva lenyomja az iPhone-t

Eric Schmidt, a Google vezérigazgatója szerint májusban még naponta csak 100 000-et helyeztek üzembe a keresőcég operációs rendszerét futtató mobileszközökből, ez a szám azonban mostanra megduplázódott.

A cég első embere a kaliforniai Lake Tahoe-ban rendezett Techonomy konferencián tartott sajtótájékoztatóján közölte a számadatokat. Schmidt rámutatott, hogy az Android rendszerrel ellátott készülékek 2009 utolsó negyedévében felülmúlták az Apple mobileszközének, az iPhone-nak az eladásait.

A cégvezető szerint a népszerűség egyik kulcsa a Droid X nevű készülék volt, Schmidt azonban emellett hozzátette, nagyon várja egy másik jelentős gyártó, a Samsung Galaxy típusú eszközeinek megjelenését, mivel azok az összes amerikai szolgáltatónál elérhetőek lesznek.

A bejelentés egybevág az iSuppli elemző cég adataival, amelynek jóslata szerint 2012-re a Google rendszerét használó készülékek átveszik a piacvezető pozíciót a Blackberryktől és az iPhone-októl. A prognózis szerint addigra mintegy 75 millió készüléken fut majd Android, ezzel szemben azonban csak közel 62 millió iPhone lesz forgalomban

„Bár az okostelefonok kategóriájában továbbra is az iPhone az etalon, amelyhez minden mást hasonlítanak, az iOS operációs rendszer, illetve az Apple zárt üzleti modelljének védettsége korlátozni fogja az efféle készülékek számát” – írta közleményben Tina Teng, az iSuppli munkatársa.”

Hirdetés
hvg360 Lengyel Tibor 2025. május. 09. 06:30

Milyen hatással lesz Gyurcsány visszavonulása Magyar Péterékre és a Fideszre?

A Gyurcsány Ferenc nélküli DK, ami egy éve még elképzelhetetlen volt, valósággá vált. Sőt, talán már ez lehet a párt túlélésének záloga. Kérdéses, hogy a DK – akár egy új óellenzéki összefogás élén – profitálhat-e az új helyzetből. Ahogy az is, mennyit veszít a gyurcsányozásra győzelmeket építő Fidesz, vagy nyer-e a „kékfideszező” Magyar Péter.