De vajon mit is jelent az, hogy „fordított képkereső”?
De vajon mit is jelent az, hogy „fordított képkereső”? Nos, a TinEye szolgáltatás esetében arról van szó, hogy nem valamiféle kulcsszó alapján keresünk képet az internet végeláthatatlan tengerében, hanem pont fordítva: bemutatunk a szolgáltatásnak egy képet, s pillanatokon belül megtudjuk, hol szerepelt már a neten, illetve milyen módosított változatai vannak.
A kipróbáláshoz lépjünk fel a TinEye oldalára, ahol egy meglehetősen puritán felület fogad, persze ennél nincs is többre szükség.
A továbbiakban, a kétféle beviteli mezőnek megfelelően, kétféleképpen járhatunk el. Egyszerűen feltöltünk egy képet a szolgáltatás oldalára (Upload your image), s várjuk az eredményt. A rendszer igazán gyors: nekünk például az egyik feltöltött képre egy másodperc alatt, több mint 1,5 milliárdnyi kép átvizsgálása után, 50 találatot adott ki. (Hiába no, nagy az internet, s a website-ok szeretnek átvenni egymástól.)
Persze nemcsak képet tölthetünk fel, hanem megadhatjuk valamelyik wenoldalon található kép URL-jét is, s a rendszer hasonló gyorsasággal reagál.
A TinEye weboldalán egyébként megtaláljuk a kapcsolódó kiegészítőket a Firefoxhoz, a Chrome-hoz és a Safarihoz, így ha böngészés közben szeretnénk ismerni egy kép „eredetét”, elég rákattintanunk a telepített kiegészítő kis ikonjára. Ekkor feltűnik valamennyi kép, amelyik az éppen meglátogatott weboldalon található, s mi kiválaszthatjuk, melyikre keressen rá a TinEye szolgáltatás. Egyetlen másodperc csupán, s egy új fülön máris megkapjuk a végeredményt.