Harisnyát és elemet a hűtőszekrénybe?
Sokan azt hiszik, hogy a hűtőben vagy mélyhűtőben tárolt elemnek jobb a teljesítménye. A szakemberek fagyosan kacagnak az ötlet hallatán. De tartósabb-e az előhűtött harisnya?
Jeges rémület fogja el a gondolatra, hogy nem lesz elég tartós az elem, és pont a kellő pillanatban nem nyújtja majd az elvárt teljesítményt? Mindent megtenne, akár hibernálná is az elemeket, hátha ez segít? Hűtőbe mindenesetre ne tegye, még ha hallotta is azt a képtelenséget, hogy a hűtőszekrényben vagy fagyasztóban tárolt elemek később merülnek le, tehát tovább tartanak - hívja fel a figyelmet a snopes.com írása.
A Duracell és az Energizer is azt javasolja, hogy az elemeket száraz, hűvös helyen tartsuk - a hűtőszekrény pedig nem ilyen. A lehető legjobb teljesítmény érdekében szobahőmérsékleten, 20 és 25 fok között érdemes tárolni az elemeket, kerülve az extrém hőmérsékletet - a túl meleg és a túl hideg sem használ, mert az elem megsérülhet. Az az elgondolás is téves tehát, hogy tovább használhatóak, ha a kimerülőben lévő elemeket fél órára meleg sütőbe tesszük. Nem kapnak újra erőre.
Környezettudatos vásárlók egyébként is az újratölthető elemet részesítik előnyben (feltöltve kell tárolni szobahőmérsékleten).
Nejlonharisnya a fagyasztóban
Nem kevésbé eszement ötlet a harisnáyt a hűtőbe tenni, de legalább tudjuk, ez a városi legenda honnan ered. A People Magazin 1979-ben idéz egy könyvet hűtött harisnya témában. Mary Ellen Pinham háziasszonyoknak szánt tanácsainak egyike, hogy tegyék a hűtőbe a bontatlan csomag harisnyanadrágot 24 órára, tartósabb lesz, nem fog olyan könnyen felfutni a szem rajta. Maga is bevallja, hogy magyarázata nincs a jelenségre, csak a tapasztalat beszél belőle. Erősen valószínű, hogy még ha működött is a trükk harminc évvel ezelőtt, a mai harisnyanadrágoknál nem válik be. Amit viszont érdemes tenni: figyelni, hogy a köröm vagy az ékszer ne akadjon be a harisnyába.