Mike Beltzner elmondása szerint, akárcsak eddig mindig, a Mozilla most is sokat vár majd a felhasználók...
Mike Beltzner elmondása szerint, akárcsak eddig mindig, a Mozilla most is sokat vár majd a felhasználók visszajelzéseitől a nyilvános bétateszt során (nem tudjuk megállni, hogy ne jegyezzük meg: reméljük a négyes tűzrókából végre eltűnik a mumus, azaz a memory-leak, de ha most sem, akkor tényleg hivatalos Opera-rajongóvá válunk). De vissza a Firefoxhoz, lássuk mit tudunk eddig!
A Mozilla sokat vár a négyes verzió megjelenésétől. Ez persze érthető, hiszen az utóbbi időben a Firefox (noha még mindig piacvezető) pozíciókat veszített a böngészőháborúban, hiszen a legújabb Internet Explorer, Microsoft ide- vagy oda, igen remek böngésző lett, az Opera pedig a browser-ballot bevezetése óta már a százmilliomodik felhasználót is meghódította. Szorongatják tehát a tűzrókát, így a Mozillának ideje lépni. De merre?
Sajnos egyelőre még elég kevés információ látott napvilágot, a Mozilla hivatalos blogjain csak azt hangoztatja, hogy az új verzió szuper-hiper gyors lesz (még az Operánál is gyorsabb, de legyünk őszinték, az egyszeri felhasználót ez a fajta ezredmásodperces versengés már nem igazán érdekli). Annyi biztos, hogy a Firefox 4 már natívan fogja támogatni az egyelőre még igen bugos (ám ígéretes) HTML 5 szabványt, 64 bites verzió is lesz belőle, támogatni fogja az érintőképernyőket (minő öröm…), és természetesen teljesen új kezelőfelülete is lesz.
Ez utóbbi lépés érthető, hiszen a böngésző az utóbbi években nem sokat változott, ráfért már egy kis renoválás. A kiegészítők a négyes verzióban állítólag már „On The Fly” ki- és bekapcsolhatók, illetve telepíthetők lesznek, azaz nem kell újraindítani a böngészőt ha telepítünk vagy frissítünk egy-egy addont. A Mozilla „csökkent memóriaigényt” is ígér az új verzióhoz . A Mozilla Central FTP oldalán a cikk írásának pillanatában még csak a 3.7APRE verzió darabjai tölthetőek le, a fanatikusoknak azonban már érdemes bekönyvjelzőzni a szervert, hiszen ha júniusban várható a publikus béta, akkor előbb-utóbb itt is lesz mozgolódás.