A pittsburghi Carnegie Mellon University és a Microsoft Research Labs kutatói kifejlesztették a 'Skinput' névre keresztelt rendszert, amely az emberi bőrt használja érintőképernyőnek.
A NewScientist híre szerint a Skinput (skin + input, azaz bőr + bevitel) felismeri a különféle rezgéseket, amelyek a bőr megérintése során keletkeznek. A kutatók több olyan területet is azonosítottak az alkaron és a kézen, mely felettébb jellemző hangot bocsát ki, ha megérintjük. A karon, tenyéren, ujjakon levő izomzat a különböző területeken levő csontokkal együtt ugyanis különféle hangot ad ki. A karpántban levő hangdetektor pedig kiszámítja, a kijelzőnek melyik részét szeretnénk aktiválni. Öt piezoelektromos torziós lapkát tartalmaz, ezek mindegyike úgy van beállítva, hogy különféle hangfrekvenciára válaszoljon – attól függően, hol érintették meg a testet. A másik fontos technológia pedig, amit használnak, a karpántba épített mikrochip-méretű pico projektor. Ezzel egyes mobiltelefonokba építve már most is találkozhatunk.
A Skinput érdekesebbé teheti a szórakoztató elektronikát is - a technikát valószínűleg a Microsoft Natalra tervezett játékaiban is használják majd, de nyilván a telefon, iPod vagy PC esetében is hasznos lehet.
A rendszert húsz önkéntes tesztelte. Működik akkor is, ha használója mozgásban van, egy dologra kell csak figyelni, hogy a karkötőt megfelelő pozícióban viseljék. A nagy nyilvánosság elé áprilisban lépnek a Skinputtal az USA-ban.