Tech techline.hu 2010. február. 12. 05:50

Festene a mobilján? Így teheti!

Annak idején mutattunk már egy nagyszerű, cross-platform alkalmazást azoknak, akik szeretnének a számítógép...

Annak idején mutattunk már egy nagyszerű, cross-platform alkalmazást azoknak, akik szeretnének a számítógép segítségével rajzolni, festeni. Az ArtRage kiváló választás, hiszen van belőle ingyenes változat, amelyben megtehetjük a kezdő lépéseket, azután ha már belejöttünk, válthatunk a fizetős verzióra vagy mondjuk a Corel Painterre.
A dolog egyetlen hátulütője, hogy nem árt hozzá egy rajzpad sem, amelyből persze óriási a választék, olcsótól a méregdrágáig. Ha ez nincs kéznél, az egérrel sajnos meglehetősen nehéz komoly digitális festészetbe fogni (bár az is lehet, hogy éppen ez lenne az igazi művészet…).

Ám ha valaki egy iPhone-ba ruházott be vagy iPod Touch-ot használ, nincs szüksége külön rajzpadra, kiélheti művészi vágyait bárhol, bármikor. Mindössze a Brushes elnevezésű ki alkalmazást kell megvásárolnia öt dollárért.
A program tehát a drágább csoportba tartozik, de ha komolyan gondoljuk, hogy „festeni” akarunk a mobilon, megéri az árát.
A Brushes felülete egyszerű, alapvetően egyetlen eszköztárral kell csak megismerkednünk, amelyen megtaláljuk a rétegkezelőt, az ecsetválasztót, a műveletek visszavonására használható gombot, egy pipettát és egy gombot a színpaletta előhívásához.

A programmal nekiláthatunk a semmiből is a festéshez, de azt is megtehetjük, hogy lefotózzuk a lefesteni kívánt környezetet, modellt, majd a fotó alapján, a ráhelyezett rétegen festjük meg a képet. Ehhez persze nem kell friss fotó sem, bármely képet felhasználhatjuk az iPhone Photos alkalmazásából.
A rétegkezelő segítségével – nem túl meglepő módon – több rétegben állíthatjuk össze a képet, a festéshez pedig számtalan ecsettípus közül választhatunk, amelyeknek szabadon módosíthatjuk a jellemzőit (méret stb.).

A pipetával színmintát vehetünk az eredeti fotóból, és azzal folytathatjuk a festést, az egész mindössze egy mozdulat. A képet szükség szerint nagyíthatjuk, mozgathatjuk (két ujjal).
A fontosabb funkciókat a képernyő négy sarkát duplán megérintve is aktiválhatjuk, így kényelmesen vonhatunk vissza egy elrontott mozdulatot, vagy növelhetjük mondjuk az ecset méretét. A kész képeket azután exportálhatjuk a telefon Photos alkalmazásába, vagy elküldhetjük e-mailben, illetve wifi kapcsolaton keresztül is átvehetjük azt asztali gépünkre.
OS X-en az ingyenes Brushes Viewer segítségével akár az eredeti .burshes fájlokhoz is hozzáférhetünk, és akár 1920x2880 pixeles méretű képet is exportálhatunk belőle (kissé érthetetlen, ebből miért maradnak ki a Windowst használók, persze utólag is nagyíthatók valamelyest a letöltött PNG fájlok, de az alapméretük a telefon felbontásával egyezik meg…). Sőt, az utóbbi programmal akár QuickTime mozit is készíthetünk a kép elkészítésének folyamatáról, ecsetvonásról ecsetvonásra.

A program meglehetősen népszerű, és igencsak megdöbbentő képek készülnek vele, még a Flickren is találunk számtalan galériát, a Brushesszel készült képekből.
Természetesen a programból lesz majd iPades változat is, amely nagyobb virtuális vásznat kínál a festeni vágyóknak.
Szóval, aki mobil festészetre adja a fejét, annak érdemes próbát tennie a Brushesszel. Ám azt mindenképpen érdemes szem előtt tartani, hogy a program nem egy mobil Photoshop, vagyis képszerkesztésre, retusálásra gyakorlatilag alkalmatlan!

QR kód a programhoz:

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 03. 19:45

„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?

Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?