Rómaiak előtti itáliai kultúra kincseit foglalták le
Az olasz rendőrség lezárta egy illegális régészeti ásatás helyszínét, és lefoglalt 108 lopott műkincset Rodi Garganico település környékén. A zár alá vett tárgyak jelentős része 2500 éves.
A tárgyak olyan sírokból kerültek elő, amelyek az úgynevezett dauniai kultúra idejében keletkeztek. Ez a periódus megelőzte a római birodalom korát a mai Olaszország déli részén, Pugliában, az ókori Apuliában. Daunia egy olyan civilizáció volt, amely Észak-Puglia területén terjedt el, és - egyes források szerint ezer évig - a Kr.e. 4. századig állt fenn.
Az itt élők alighanem illír eredetűek voltak, és csak a Kr.e. 4. századtól érték erősebb görög, majd utóbb római-latin hatások őket. A görögök is Dauniának nevezték a térséget, amelyhez a Gargano-félsziget, "az olasz csizma sarkantyúja" is tartozik. A kultúra nevét egy mitológiai alaktól Daunus királyról kaphatta, aki Illíriából származott.
Az olasz rendőrség feltételezi, hogy az illegális nemzetközi műkincskereskedelembe kerültek volna tovább a most lefoglalt tárgyak. A rendőrség több helyszínt is lezárt Rodi Garganico környékén, Foggia térségében, az Adriai-tenger partján. Ezt az olasz adónyomozók rutinellenőrzései nyomán rendelték el. (Letartóztatások viszont nem történtek az ügyben.) Vázákat, fibulákat (ruhakapcsokat), dísztárgyakat, lándzsafejeket és más tárgyakat talált most a rendőrség a Gargano-félszigeten. Ezek a Kr.e. 6. és 4. századból származtak.