Korábban már mutattunk egy online karakterfelismerő megoldást, sőt, írtunk már "offline" alkalmazásokról is Macre és...
Korábban már mutattunk egy online karakterfelismerő megoldást, sőt, írtunk már "offline" alkalmazásokról is Macre és Windowsra egyaránt. Utóbbiak jelentik a leghatékonyabb megoldást, de ha éppen nincsenek kéznél, jól jöhet az alább bemutatásra kerülő megoldás is.
Ha a fényképezőgépünkkel „kaptunk le" egy dokumentumot, vagy szerkeszthetetlen PDF fájlba futottunk (például amelyet képként mentettek, így nem tartalmazza a szerkeszthető szöveget) és sürgősen szükségünk lenne a szerkeszthető szövegre, az Online OCR oldal is megoldást jelenthet.
A szolgáltatás használata gyerekjáték. Ha angol nyelvű anyagunk van (maximum 20 MB-os fájlmérettel), csak feltöltjük a nem szerkeszthető szöveget tartalmazó dokumentumunkat, beírjuk az ellenőrző kódot, majd a Recognize gombra kattintunk. A szerkeszthető szöveget pedig megkapjuk az oldalon, egy szövegdobozban, ahonnan kimásolhatjuk vágólapra, és beilleszthetjük kedvenc szövegszerkesztőnkbe.
Sajnos a magyar (és egyéb) nyelvű dokumentumokkal nem ilyen egyszerű a helyzet, mert bár az OCR motor 28 nyelvet ismer, az angolon kívül a többihez sajnos regisztrálnunk kell.
A regisztráció ingyenes, és alapból kapunk 5 kredit pontot, azaz 5 oldalt ismertethetünk fel a rendszerrel ingyen és bérmentve. Végszükség esetén persze ez is nagyon hasznos lehet. A regisztráció utáni felismerésnek egyébként ezen kívül is van haszna: az így felismert anyagokat az általunk megadott formátumban tölthetjük le (DOC, HTML stb.), ezeket el is tárolja a rendszer, így később is elérhetők lesznek számunkra. Felismertethetünk vele több oldalas dokumentumokat, és lehetőségünk van a feltöltött kép fekete-fehér módba konvertálására is (ez jól jöhet, ha például digitális fényképezőgéppel fotóztunk le egy szöveget).
Akinek nagyon megtetszik a szolgáltatás, persze elő is fizethet rá. Harminc további oldal felismerése például 3 dollár, 200 oldalt pedig 10 dollárér alakíthatunk át, ami hosszú távon nem feltétlenül éri meg, inkább csak akkor, ha sürgősen van szükségünk egy OCR megoldásra és nincs a közelünkben program erre a célra.
Mondjuk nem feltétlenül érdemes titkos céges iratokat szkennelni és felismertetni online megoldással, de ha megbízunk benne, akár ilyen esetekben is próbálkozhatunk.