Tech techline.hu 2009. október. 04. 05:30

Heti TOP 5 letöltés: az XP felületének átszabásától a képek csoportos szerkesztéséig

XpizeBár már nyakunkon a Windows 7 megjelenése, és jóval többen tervezik a váltást, mint anno a Vista esetében, azért...

Xpize
Bár már nyakunkon a Windows 7 megjelenése, és jóval többen tervezik a váltást, mint anno a Vista esetében, azért lesznek, akik az XP-nél maradnak. De ők is leporolhatják kicsit a rendszert, ha ahhoz van kedvük.
Cikk a programról >>>
Letöltés >>>

FeedDemon 3
A hírek világa fontos része életünknek. Van aki a tévéből, van aki a rádióból, van aki nyomtatott lapokból értesül a nap történéseiről. Ám aki igazán gyorsan akar hozzájutni a friss hírekhez, annak az internetet érdemes választania.
Nemrég megjelent a FeedDemon 3 Windowsra, amely eddig is az egyik legjobb volt a kínálatból, most pedig kellően átdolgozták, hogy még népszerűbb lehessen.
Az egyik, hogy ha korábban a Google Readert használtuk RSS rendezgetésre, akkor onnan néhány kattintással importálhatjuk RSS feedjeinket. Sőt párhuzamosan is használhatjuk a két szolgáltatást, a hírcsatornákat pedig folyamatosan szinkronizálhatjuk a kettő között, így ha idegen gép előtt ülünk, ugyanazokat a híreket érjük el a Google Readerrel, mint a saját gépünkön a FeedDemonban.
Cikk a programról >>>
Letöltés >>>

LeftSider
Az alábbi kis alkalmazás nem tartozik a létfontosságú dolgok közé, de ha egy kis változatosságra vágyunk, vagy megirigyeltük az OS X bal oldali ablakvezérlőit, akkor jól jöhet. A LeftSider az elindítása után azonnal elvégzi a módosítást, és amíg fut, addig a Tálcára leülő kis ikonra kattintva kedvünkre cserélgethetjük a gombok pozícióját. Ha kilépünk belőle, minden visszakerül az eredeti felállásba.
Cikk a programról >>>
Letöltés >>>

Super Image Resizer
Ez az alkalmazás egyetlen ablakban teszi lehetővé több feladat egyszerre történő elvégzését. Csak kiválasztjuk a mappát, amelyben az átalakítandó képeket tartjuk (ha kell, a program az alkönyvtárakat is „kezelésbe veszi"), megadjuk a célmappát, ahová a kész fájlok kerülnek - ez lehet akár rögtön egy ZIP fájl is, mappa helyett -, megadjuk, hogy mit szeretnénk csinálni a képekkel, és már indulhat is a munka (a gép számára).
Lehetőségünk van méretezésre (aránytartó, vágott, nyújtott), keretezésre (választott színű és szélességű csíkkal), sőt, vízjel elhelyezésére a képeken (ez lehet szöveg, vagy kép is).
Cikk a programról >>>
Letöltés >>>

RealWorld Cursor Editor
A RealWorld Cursor Editor nem egy Paint-szintű kis rajzprogram, amely tud egérkurzorként is menteni képeket (mint a legtöbb hasonló freeware), hanem egy meglepően komoly és praktikusan összerakott alkalmazás, amelynek segítségével a "sima" egérkurzortól az animáltig mindent készíthetünk. A munkát kezdhetjük a nulláról, vagy letölthetünk képeket, esetleg kész egérkurzorokat és átdolgozhatjuk azokat. A program eszköztára bőségesnek mondható: van rétegkezelés, variálható ecsetek és formák, testre szabható drop-shadow és emboss effektek, elmosás, élesítés stb. A rétegeket bármikor átszínezhetjük, állíthatunk fényerőt, kontrasztot és ha ez még nem lenne elég, akár Photoshop-kompatibilis szűrőket is felhasználhatunk.
Cikk a programról >>>
Letöltés >>>

 

 

Hirdetés
Itthon Martini Noémi 2024. december. 28. 10:00

„Nincs még egy ország, ahol különbséget tesznek menekült és menekült között” – hogyan élnek az állami támogatástól elesett kárpátaljai menekültek?

Augusztus vége óta nem jár állami lakhatási támogatás több ezer kárpátaljai menekültnek. Vannak, akik alkalmi munkából ki tudják termelni a lakbért, másoknak a Máltai Szeretetszolgálat továbbra is finanszírozza a lakhatást, de rengetegen tűnnek el nyomtalanul a rendszerből, és olyanokról is hallani, akik arra kényszerültek, hogy visszatérjenek Kárpátaljára. Az utóbbi négy hónapban több érintett családdal és szállásadóval maradtunk kapcsolatban, hogy megtudjuk, hogyan élnek túl. Három helyszín, három különböző sors.