Tech techline.hu 2009. szeptember. 03. 05:30

Értesüljön azonnal kedvenc weboldalának változásairól!

Az internet folyamatosan pörgő világában sokszor frissülnek a népszerű, de persze...

Az internet folyamatosan pörgő világában sokszor frissülnek a népszerű, de persze még a kevésbé ismert weboldalak is. Ha szeretnénk mindig képben lenni, időnként el kell látogatnunk a szóban forgó site-ra, és ez a ténykedés sok „kedvenc” esetén már elég sok időt vesz igénybe. A Wysigot nevű program (letölthető innen)
éppen ennek a nyűgét veszi le rólunk, a segítségével ugyanis valamennyi kedvenc oldalunk változása egyszerűen nyomon követhető.
A programnak kétféle változata létezik, az ingyenes Light és a fizetős Plus verzió. Természetesen ez utóbbi jóval több funkciót kínál, mint az ingyenes változat, de a lényeg a Wysigot Lightban is benne van. S hogy mi ez a lényeg? Nos, az általunk felvitt weboldalakat (sőt megadott szerveren belüli mappákat, a számítógépünkön lévő fájlokat) figyeli a program, és jelzi a változásokat. Ezeket kérhetjük sárga színnel kiemelve (persze a szín tetszésünk szerint változtatható, de nem véletlenül ajánlja a szoftver a figyelemfelkeltő sárgát). Nincs tehát szükség arra, hogy folyamatosan kutakodjunk kedvenc oldalainkon, mi is változott, hiszen szembetűnők a módosulások.
Mindehhez persze előbb le kell töltenünk, majd egy varázsló lépéseit követve telepítenünk kell a programot.
Ahhoz, hogy kedvenc weboldalainkat a Wysigot felügyelete alá helyezzük, meg kell adnunk URL-jüket a programnak, mégpedig a File/Capture New Site opcióval. Itt először az oldal elérési útját írjuk be, majd adjunk nevet az oldalnak. (Egyébként arra sincs szükség, hogy az IE használók kézzel irkálják be kedvenc weboldalaikat, a program ugyanis felkínálja az IE kedvencek importálását.)

Természetesen a techline változásaira is kíváncsiak vagyunk

Tovább lépve még számos fontos jellemzőt meghatározhatunk, így például azt, hogy mennyi időnként nézzen utána a program a változásoknak – itt érdemes az Automatic opciót választani. Arról is dönthetünk, hogy csak a főoldalra koncentráljon-e a szoftver, vagy vegye figyelembe valamennyi aloldal változását, illetve megadhatjuk, hány régi verziót tároljon a program (lehetőség lesz ugyanis az offline szörfözésre is), hogy csak néhányat említsünk a lehetőségek közül.
A program többféle oldalbeállítási lehetőséget is kínál a felső menüsorban. A HTML fülre kattintva úgy látjuk az oldalt, mintha valamelyik böngészővel nyitottuk volna meg, a Content a tartalmat mutatja, az Attached fülre kattintva valamennyi csatolt elem (kép stb.) jellemzőjét megnézhetjük, az Information fül alatt pedig összefoglalva láthatjuk, amit korábban beállítottunk.

Minden egyes képelemet megvizsgálhatunk

Ha felvittük kedvenc oldalainkat, tulajdonképpen hátra is dőlhetünk, most a Wysigot programon a sor. A szoftver – anélkül, hogy lassítaná rendszerünket – a háttérben (pontosabban a Tálcán) figyel, s nekünk elég, ha időnként kinyitjuk, és rákattintunk a minket érdeklő weboldalra. Ha ugyanis a HTML nézetet választjuk, és az oldal feletti kis menüsoron a nagyítás ikonjaitól jobbra lévő szimbólumra kattintunk, máris sárgázva jelennek meg az oldal változásai, amelyek természetesen ugyanúgy kattinthatók, mint bármelyik másik cikk.

Hoppá! Új információ a weboldalon

Ha pedig valakinek nem tetszene a Wysigot kinézete, a View menü Change Wysigot’s look opciójára kattintva új bőrt húzhat a remek kis weboldal-figyelőre.

Nekünk ez a sárgás megjelenés tetszett

Cikkünk keretein belül csak érinteni tudtuk azt a sok-sok szolgáltatást, amit a Wysigot Light kínál, s hol vannak még ezek a Plus változat funkcióihoz képest. A program eredeti nyelve ugyan francia, de már a telepítéskor beállítható az angol nyelv, amit azért valamivel többen beszélnek nálunk. Ha tehát valaki tud egy kicsit angolul, annak érdemes végigböngésznie az F1 billentyű lenyomására feljövő Súgót – igen hasznos segítőtársra tehet ugyanis szert, ha kiismeri a Wysigot Light vagy Plus minden csínját-bínját.

A másik - teljesen más megközelítésű - megoldás, ha RSS képes weboldalról van szó, hogy feliratkozunk egy RSS hírcsatornára és annak segítségével követjük nyomon az oldalra felkerülő friss bejegyzéseket, cikkeket. Ilyen RSS olvasókról is találnak összefoglalót korábbi cikkünkben.

 
  

Hirdetés