Korábbi utazási összeállításunk után, ezúttal az...
Korábbi utazási összeállításunk után, ezúttal az egészségmegőrzés-jegyében használjuk fel az Apple mobilját. Megmutatjuk, hogy nem csak telefonálás és levelezés szempontjából hasznos, ha egy női táskában megbújik egy iPhone is.
Vigyázzunk a súlyunkra!
Súlyunk kordában tartása nem a külsőségek miatt igazán fontos. Elsősorban egészségügyi szempontból hasznos, ha távol maradunk a kórosan elhízott és az anorexiás kategóriáktól.
Weightbot
A WeightBot esetében ki merjük jelenteni, hogy a legjobb választás, ha átlátható formában szeretnénk nyomon követni súlyunk és testtömeg indexünk (BMI) alakulását. A program mindössze két dollárba kerül, s ennyit bőségesen meg is ér. A felület rendkívül látványos, jól használható, ráadásul lehetőségünk van a már felvitt adatokat online elmenteni, így ha valamiért újra kellene telepíteni a telefonon az alkalmazást, egyetlen mozdulattal visszanyerhetjük az adatainkat. A programban jelölhetjük az elérni kívánt súlyt is, amelyet a szoftver szintén mutat a különféle időfelosztású grafikonokon, így ösztönzőleg is hathat a fogyókúrához.
A program innen tölthető le.
Shape Up Club
Az AppStore-ban mindössze 1 dollárért a miénk lehet a ShapeUp Club, ami szintén abban segít, hogy nyomon kövessük a súlyunk és BMI értékünk változását. Ehhez meg kell adnunk a korunkat, a súlyunkat, a magasságunkat, a nemünket és a derékbőségünket, továbbá mozgási szokásainkat, illetve a megcélzott súlyt, amelyet el szeretnénk érni. Ebből a program kiszámolja, hogy mekkora lehet a szükséges/maximális kalóriabevitel egy nap, mi pedig naponta feljegyezhetjük, hogy éppen mit ettünk/ittunk és mennyit mozogtunk (a program még a napi folyadékszükségletre is figyel). Így egy helyen, átlátható formában követhetjük nyomon a változásokat és étrendünket. A programnak saját adatbázisa is van, ám abban a hazai élelmiszerek többsége konkrétan nem szerepel (bár zöldségek és gyümölcsök esetében ez nem mindig fontos tényező). Viszont létrehozhatunk saját bejegyzéseket, és mivel a legtöbb élelmiszeren ma már feltüntetik a szükséges adatokat, könnyen feltölthetjük a katalógust kedvenc ételeinkkel és italainkkal.
A program innen tölthető le.
Maradjunk kondiban!
A diéta persze önmagában nem lesz célravezető, mozgás nélkül lassabban fogyunk, s gyorsabban szedjük vissza a leadott kilókat. Ám az iPhone az edzésben is segít.
NikeWoman Training Club
Hölgyeknek kiváló választás a NikeWoman Training Club. A program használatához le kell töltenünk az ingyenes iPhone-os klienst és az asztali gépen regisztrálni kell a www.nikewomen.com címen. Ha ez megvan, a Training menüpontban összedobhatunk magunknak egy saját avatart, majd összeállíthatjuk edzésprogramunkat, amit azután ismerősöknek is elküldhetünk. Az iPhone-os programot elindítva nekiláthatunk a feladatoknak, amelyeket jó minőségű videókon mutatnak be, az általunk kiválasztott sorrendben (ezek streamelt videók, lejátszásuk tehát internetes adatforgalommal is jár!). Az edzés időtartamát és intenzitását is szabályozhatjuk, a videók pedig nem igényelnek nyelvtudást, csak kitartást...
A program innen tölthető le.
iPump sorozat
Aki még kezdő az edzéstechnikákban, annak kiváló választás lehet az iPump sorozat, amely valóban professzionális edzésterveket kínál, különféle csoportosításokban. A gyakorlatokat képen, leírással kiegészítve láthatjuk, de egy mozdulattal elindíthatjuk a megfelelő videót is, ha valami nem lenne érthető (hasonlóan a Nike programjához, a videók itt is streamként jönnek a netről). Az ismerkedést érdemes az ingyenes próbaverzióval kezdeni, és ha megtetszik a dolog, rengeteg további összeállításból választhatunk (az irodai nyújtógyakorlatoktól, a jógán keresztül, az izmok fejlesztéséig). Darabja 2-3 dollárba kerül. Az elvégzett gyakorlatokat naplózza is a program, szóval nincs lógás!
A program innen tölthető le.
Vérnyomás
Az edzések és a fogyókúra nagyban befolyásolják vérnyomásunk alakulását is. Éppen ezért nem árt figyelni ennek változásaira sem.
BP Buddy
Az egyik legjobb alkalmazás mért vérnyomás adataink nyilvántartására a BP Buddy, amelyet 1 dollárért vásárolhatunk meg az App Store-ban. Ebben naponta akár több mérést is feljegyezhetünk, és minden esetben osztályozhatjuk, hogy éppen mennyire voltunk stresszes állapotban a mérésnél, illetve szöveges megjegyzéseket is fűzhetünk az adatokhoz. A grafikonon azt is látjuk, hogy életkorunk alapján milyen értékhatárok között kellene mozognia vérnyomásunknak, és egyben azt is átnézhetjük, hogy valójában hogyan alakult.
A program innen tölthető le.