A Hawkscope elérhető Windowsra, Linuxra és OS X-re egyaránt.
A Hawkscope elérhető Windowsra, Linuxra és OS X-re egyaránt. A cél mindhárom esetben ugyanaz: felgyorsítani a fájlok, programok, könyvtárak elérését. Erre a célra persze remekül használhatók a korábban már egy anyagba is összegyűjtött különféle Dock utánzatok, vagy a Lacunhyhoz hasonló alkalmazásindítók, de a Hawkscope egy kicsit másként közelíti meg a problémát.
A dokk utánzatokkal ellentétben ugyanis ennek a programnak nem mi adhatjuk meg, hogy milyen alkalmazásokat vagy fájlokat tegyen gyorsan elérhetővé, hanem gépünk minden egyes állományát és mappáját, hálózati eléréseit automatikusan felveszi a listájára.
Így ha mondjuk OS X alatt szeretnénk megtekinteni egy videót, nem a Findert kell elindítanunk és megkeresni benne a Movies mappát, hanem a menüsorban ülő Hawkscope ikonra kattintva megjelenő menüben juthatunk el a kívánt állományhoz. Windowson a teendő ugyanez: a Tálcán látható kis ikonnal érünk el mindent. A meghajtók tartalmát, fontos mappáinkat, alkalmazásainkat és persze a beállításhoz szükséges Settings menüpontot.
Utóbbiban testre szabhatjuk a menü megjelenését és működését is, tiltólistára vehetünk mappákat, hogy ne terheljük feleslegesen a menüt, vagy ha az alapértelmezésben megjelenő mappák mellé szeretnénk még továbbiakat felvenni, azt is megtehetjük.
Rendben, ettől talán még nem lenne olyan nagy szám a Hawkscope. Nem bonyolult „jószág”, ám annál hasznosabb lehet, ha „belakjuk” és kiegészítjük a számunkra fontos dolgokkal. A program ugyanis bővíthető különféle plug-inekkel is, így például azonnal elérhetővé teszi Gmail levelezésünket a listában, vagy Twitter üzeneteinket/válaszainkat/barátaink írásait. Sőt, Google kereséseinket is egyszerűbbé tehetjük vele.
Ezekkel együtt már jóval csábítóbb eszköz a Hawkscope, igaz, cserébe mindezért rendesen zabálja a memóriát is. Ha azonban van elég RAM a gépünkben, praktikus kis segédeszközre tehetünk szert a használatával.