Tech techline.hu 2009. január. 21. 07:00

Hogyan válasszunk felhasználónevet közösségi oldalra?

A Usernamecheck pontosan azt a szolgáltatást nyújtja, amit az oldal neve is sugall: ellenőrzi...

A Usernamecheck pontosan azt a szolgáltatást nyújtja, amit az oldal neve is sugall: ellenőrzi, hogy az általunk megadott felhasználónév elérhető-e a legnépszerűbb, regisztrációhoz kötött weboldalakon. Pillanatnyilag 68 oldalt vizsgál meg, sajnos azonban ezek között nincsen magyar. A kínálat azonban így is impozáns: 12seconds, Behance, Blogger, Brightkite, Colourlovers, Corkd, Dailymotion, Delicious, Digg, Diigo, Disqus, Ebay, Etsy, Favtape, Ffffound, Flickr, Friendfeed, Funnyordie, Gmail, Hellotxt, Hexday, Identica, Ilike, ILikeTotallyLoveIt, Imageshack, Isfingawesome, Jaiku, Koornk, Kwippy, Lastfm, Linkedin, Livejournal, Magnolia, Meemi, Mixx, Multiply, Myspace, Odeo, Pandora, Picasa, Plurk, Posterous, Pownce, Rejaw, Smugmug, Soundcloud, Steam, Stumbleupon, Technorati, Tinyurl, Tipd, Tipjoy, Tumblr, Twitter, Typepad, Uservoice, Ustream, Vimeo, Virb, Visualizeus, Vox, Wakoopa, Wordpress, Xing, Yahoo, Yotify, Youtube, Zooomr.
Az utolsó sorban találunk egy Comming Soon feliratot is, ami jelzi, hogy a kínálat folyamatosan bővül. 

Népszerű nevekkel szinte sehol sem érdemes próbálkozni

Amikor megadjuk, hogy milyen felhasználónévre vagyunk kíváncsiak, akkor a weboldalak logói és linkjei mellett sorban egymás után megjelennek az Available, illetve a Taken feliratok. Ezek a zöld és piros színnel írt szövegek egyben hivatkozások is. Ha elérhető még a keresett felhasználónév, akkor a hivatkozás az adott oldal regisztrációjához vezet. Ha már más használja a nevet, akkor ennek a felhasználónak az adatlapjára jutunk.

Hirdetés
Élet+Stílus Galicza Dorina 2024. december. 28. 20:00

Elillant történelem és babonamentes tűzvédelem – megnéztük a felújított Notre Dame-ot

Párizs székesegyháza fényesebben ragyog, mint valaha, de az évszázadok alatt felhalmozódott kosszal együtt mintha a történelmét is lemosták volna róla. Bár a felújítás még nem ért véget, ha a belső tér már nem változik, akkor az évtizedek múlva sebtében idelátogató turista azt se fogja tudni, mi történt az elmúlt öt évben a templom körül.