Amikor az ember már hatalmas mennyiségű dokumentumot, filmet, képet, zenét és...
Amikor az ember már hatalmas mennyiségű dokumentumot, filmet, képet, zenét és más fontos állományokat tartalmazó CD-t, DVD-t vagy egyéb adathordozót halmozott fel, egy napon rádöbben, hogy hiába ír rá mindent a lemezek mellé tett cetlikre, egy adott állomány visszakeresése majdhogynem lehetetlen, de legalábbis roppant időrabló.
A Visual CD viszont igencsak leegyszerűsíti ezt a folyamatot, ráadásul ingyen.
A program segítségével minden cserélhető adathordozónk tartalmát lementhetjük egy visszakereshető adatbázisba. Nincs egyedül ezzel a piacon, van hasonló számtalan ilyen szoftver. A Visual CD azonban nem a többi freeware-nek, hanem a fizetős programoknak állít konkurenciát a tudásával! Egyszerűen használható és szinte minden funkciót tartalmaz, amire szükségünk lehet ebben a témakörben.
Az adatbázisba vett lemezeken található minden egyes fájlhoz megjegyzéseket fűzhetünk, lehetőség van a képekről nézőképek mentésére, a hangállományoknál a program elmenti a TAG információkat és tömörített ZIP, CAB, RAR, 7-zip állományok tartalmában is kereshetünk vele. A keresés gyors és hatékony, és még arra is van lehetőségünk, hogy az adott kifejezéshez megadott százalékban hasonlító találatokat is megmutassa a program, ha netán abban sem vagyunk biztosak, amit éppen keresünk. Mivel minden lemezről külön adatbázis készül, a keresésnél meghatározhatjuk, hogy melyeket vegyen be a szűrésbe a program.
Természetesen lehetőségünk van a lemezek tartalmát úgy átnézni, hogy az adott lemez a gép közelében sincs éppen, ha kértünk nézőképeket a képekről, akkor ilyenkor azokat is látjuk, ami egyszerűsíti mondjuk egy adott fotó felkutatását (minél több ilyen lehetőséget kérünk, annál lassabb az adatbázis létrehozása a lemez beolvasásakor, de általában megéri a várakozás). Nézőképeket tárolhatunk ikonokról, programokról (értelemszerűen itt is azok ikonjáról), videókról is.
A program a katalógus lehetőségeken kívül néhány extra funkcióval is rendelkezik, például fájlokat darabolhatunk vele, több példányban meglévő fájlokra kereshetünk vagy egyszerre több fájlt is átnevezhetünk.
Készíthetünk belőle portable alkalmazást is, így bárhova magunkkal vihetjük mondjuk egy USB kulcson, az adatbázisokkal együtt. A tárolt bejegyzéseket HTML, Excel, TXT és RTF formátumokba exportálhatjuk, ha éppen arra van szükségünk.
Mindent egybevetve az ingyenes felhozatalban nekünk ez a program tűnik - legalábbis számunkra - a legjobbnak. Néha kicsit belassul az adatbázisok betöltésénél, de utána minden működik rendesen.
Akinek nem elég ez a funkciómennyiség, annak a WhereIsIt elnevezésű shareware használatát javasoljuk (amely ugyan nem ingyenes, de az egyik legjobb ilyen szoftver).
VisualCD letöltése.