Tech techline.hu 2009. január. 06. 07:00

Több mint 25 ezer ingyenes e-könyv iPhone-on

Ilyenkor jön jól egy PDA vagy okostelefon, hiszen ezeken egyszerre akár több kötetnyi...

Ilyenkor jön jól egy PDA vagy okostelefon, hiszen ezeken egyszerre akár több kötetnyi könyvet is magunkkal cipelhetünk, amelyek így - mivel ezeket az eszközöket általában a keze ügyében tartja az ember - mindig velünk lesznek.

A letöltött könyvek listája

Ha iPhone-unk van, a Stanza segítségével rengeteg elektronikus könyvet olvashatunk el kényelmesen, igaz főként angol nyelven, de találunk néhány magyar művet is, vagy ha más nyelvet ismerünk, szinte mindenből van választék.
A Stanza egy rendkívül kényelmes e-book olvasó program. Egy mozdulattal állíthatjuk a betűméretet olvasás közben, könyvjelzőket helyezhetünk el, ugrálhatunk a fejezetek között stb. Minden egy érintéssel történik. A felület nagyon látványos, akár a zenelejátszóban megszokott cover flow nézetben is böngészhetünk letöltött könyveink között.

Az eszköztár csak egy érintésnyire van

A programba nem csak tetszőleges szöveges fájlokat tölthetünk be, hanem online adatbázisokból is válogathatunk könyveket, ingyen vagy pénzért. A választék óriási, ha csak ingyenes könyvekben gondolkodunk, akkor is több mint 25 ezer cím közül választhatunk, és ha fizetni is hajlandóak vagyunk, akkor ez a szám bőven 50 ezer fölötti (klasszikus művektől a modern regényekig, minden stílus és szinte minden népszerű külföldi író képviselteti itt magát).

Bőséges a választék

Minden könyvből látunk borítót és rövid fülszöveget letöltés előtt, így eldönthetjük, érdekel-e minket, majd egy érintéssel megvásárolhatjuk (az online vásárlásról részletes útmutatót ad a program), vagy ha ingyenes, letölthetjük.

Minden testreszabható

Az ingyenes választék fő vonulatát a Project Gutenberg gyűjteménye adja, amelyben különféle szempontok szerint kereshetünk (akár nyelvre is). A fizetős bázis elsősorban a Fictionswise Book Store-ra épít. De ezeken kívül is több forrást elérünk a programból, illetve saját anyagokat is feltehetünk az iPhone-ra (például TXT-ben vagy DOC-ban mentett anyagot), de előtte epub változatot kell belőle készítenünk. Ehhez letölthetjük a készítők saját asztali szoftverét innen, amely Windowson és Macen egyaránt használható. Ha valamiért nem lenne elegendő a tudása, itt találunk némi segítséget saját epub dokumentumok készítéséhez, illetve vannak erre alkalmas szoftverek is (például az InDesign). Sőt, ha a konvertálandó anyagot elmentjük HTML formátumban, akkor a www.bookglutton.com/api/docs/d/getepub oldalon egyszerűen varázsolhatunk belőle epub dokumentumot. Az elkészült anyagokat pedig feltölthetjük valahová ePub/eReader formátumban, és megadhatjuk a programnak az URL-t.

Cover Flow nézetben is válogathatunk

Érdekesség, hogy a programot RSS olvasóként is használhatjuk, megtaláljuk benne a legnépszerűbb külföldi híroldalak és online magazinok feedjeit.

Állítható betűméret és lapozás effekt

Mindent egybevetve a Stanza az egyik legjobb mobil e-book olvasó. Ha tehát valaki iPhone tulajdonos és szeret olvasni, feltétlenül javasolt a használata (ingyenes).

Hirdetés
Vállalkozás Gyükeri Mercédesz, Rácz Gergő 2024. december. 29. 17:30

Ahol a rizs az isten és perui a spárga: a Nobuban jártunk

Lehet variálni egy felső polcos étteremlánc menüsorában, vagy az főben járó vétek? Honnét tudja egy ázsiai kulináriát szolgáló étterem beszerezni az alapanyagait Budapesten, és hogy lesz a megoldás végül Spanyolország? Ezekről és sok másról faggattuk a Nobu Budapest séfjét, Schreiner Gábort, közben azt is megkérdeztük, hogy a halak filézése közben milyen gyakran vágja meg a kezét.