Az IE7pro-ban az a jó, hogy nem kell túl sokat ügyeskedni a beállításain.
Az IE7pro-ban az a jó, hogy nem kell túl sokat ügyeskedni a beállításain. Installáljuk, kiválasztjuk, hogy mely szolgáltatásait szeretnénk használni, és már süvít is az Explorerben. Nem tűnt fel, hogy lassabban töltene be tőle a böngésző, több memóriát sem fogyaszt, egy 1,6 GHz-es P4-esen például meg sem éreztük a jelenlétét. De lássuk, mit kínál!
Először is, nem kell többet szenvednünk az Explorer lebegő keresőablakával – lehet, hogy hihetetlenül hangzik, de nekem a Firefoxra váltásban az egyik fő szempont a „tűzróka” okos kis keresője volt. Nos, ez innentől elérhető az Explorerben is, szemérmetlenül egy az egyben lekoppintva a rivális megoldását.
Egy kis tanulás szükséges ahhoz, hogy a következő funkciót valóban hasznosnak találjuk, de ha belejöttünk, egészen megváltoztathatja az Explorer irányítását. Ez a szolgáltatás az egérmozdulatokkal történő irányítás. A honlapon részletes bemutatót láthatunk a használatáról, ami nem egy ördöngösség, hamar rá lehet érezni. Ha lenyomva tartjuk a jobb egérgombot, és közben mondjuk egy nyomtatott L betűt írunk a képernyőre, akkor bezáródik az épp aktuálisan nyitva lévő oldal. Hasonlóképpen az összes gyakran használt művelethez létezik egy-egy jel vagy mozdulat. Hogy lássuk, mit is írtunk a képernyőre, az IE7pro egy paintbrush ecsethez hasonlóan mutatja ténykedésünk eredményét, mégpedig egy általunk választható színnel.
A középső gomb véleményem szerint a leggyorsabb megoldás egy link új lapon történő megnyitásához, de az IE7pro készítői előálltak egy olyan ötlettel, ami megfontolandó lehet. A középső egérgombra ugyanis át kell szokni, mert a legtöbben nem használták korábban, nem minden egéren egyszerű megnyomni a görgőt, van, amelyikről könnyen lecsúszik a kezünk, és nehéz a jobb klikk „hivatkozás megnyitása új lapon”-t is egy életre elfelejteni. A pro csomagban azonban egy olyan műveletet eszeltek ki, amelyet mindenki ismer már, és ez a drag and drop. Nem kell mást tennünk, csak megmarkolnunk bal klikkel a megfelelő linket, és kicsit arrébb „dobnunk”: már nyílik is az új lapon. Ez még hagyján, de ha ugyanezt a Shift billentyű lenyomása közben egy képpel tesszük meg, akkor azt az IE7pro rögtön elmenti a beállításoknál megadott helyre.
Apró kényelmi funkció, de megkönnyíti a mindennapi életünket az interneten, hogy a címsorba beírt weblap mindig új lapon nyílik meg. Ezt egyébként – ha mégsem tetszene – ki lehet kapcsolni, éppen úgy, ahogyan az IE7pro összes többi funkcióját is, külön-külön vagy egyszerre.
A másik közkedvelt kiegészítő a google sync, ami pillanatok alatt egységesíti a használt számítógépeken a böngészőbe elmentett könyvjelzőket és a program összes beállítását. Habár ezt nem tudja az IE7pro, a legfontosabb funkciót, a könyvjelzők szinkronizálását gond nélkül végzi.
A honlapok képformátumban való elmentésének lehetősége pedig már csak kellemes ráadás.