A FineTune-nal ez sem lehetetlen.
A FineTune-nal ez sem lehetetlen. Első pillantásra ez az oldal is olyan, mint a szokásos internetes rádiók kezdőlapja. Találunk rajta egy kis méretű zenelejátszót, és válogathatunk különböző állomások (Stations) között. A állomások neve és rövid leírása mellett láthatjuk, hány zeneszámot tartalmaz a lejátszási lista. Az állomás ikonjára vagy nevére kattintva, a lista elemei is feltűnnek.
Egy-egy állomást a Play feliratra kattintva kezdhetünk el hallgatni. A lejátszást megállíthatjuk és ugorhatunk előre-hátra a számok között. A hasonló internet rádiókhoz képest az igazi különbséget és előnyt azonban akkor láthatjuk, ha regisztrálunk az oldalon. Ezt ingyenesen és gyorsan elvégezhetjük, és utána azonnal elkezdhetjük összeállítani saját rádióállomásunk műsorát. A lejátszási listába összeválogathatjuk kedvenc dalainkat, a FineTune-ban található kereső segítségével. Kereshetünk előadóra, album- és dalcímre. A megtalált dalokba belehallgathatunk, és ha tetszik, hozzáadhatjuk saját lejátszási listánkhoz. Egy ilyen listában tetszőleges számú dalt összegyűjthetünk, és több listát is létrehozhatunk, különböző alkalmakra, hangulatokhoz.
A rendszer érdekessége, hogy ki is tudja találni, milyen dalok a kedvenceink. Ehhez azonban legalább három számot kell egy lejátszási listához adni, majd az I’m lazy gombbal kell jelezni, hogy lusták vagyunk több számot válogatni. A FineTune a listában található dalok jellemzői alapján hasonló stílusú, ritmusú, hangulatú számokat válogat, az általunk kiválasztott és hasonló zenét játszó előadóktól. Ezzel az automatikus válogatással 45 számból álló listákat tudunk lérehozni.
Természetesen ha valamelyik dal nem tetszik, azt egyszerűen törölhetjük, illetve a teljes listát is újragenerálhatjuk.
Az oldal közösségi portálként is működik. Meghallgathatjuk más felhasználók kedvenceit és ezeket a listákat vagy a tulajdonosukat kedvenceinkké tehetjük.