2008. február. 12. 12:54 techline.hu Utolsó frissítés: 2008. február. 12. 13:58 Tech

10 tanács a 37 500 Ft-os percdíjak ellen

Ha lehet, külföldön ne használjuk a 3G adatkapcsolatunkat, keressünk WiFi...

Ha lehet, külföldön ne használjuk a 3G adatkapcsolatunkat, keressünk WiFi elérési pontokat, akkor is, ha ezek fizetősek.

Ha mégis szükség van a 3G adatkapcsolatra, akkor a következőkre figyeljünk:

1. Válasszuk mindig a preferált hálózatot, ahol elérhető. Erre vonatkozó információt magyar szolgáltatónk honlapján találhatunk.

2.  Ha a szolgáltatónk ajánlatában található olyan adat roaming-csomag, amely meghatározott adatmennyiség letöltését foglalja magában, válasszuk azt. Fontos azonban, hogy ez is kizárólag preferált hálózatra vonatkozik! Továbbá fontos, hogy figyeljük, nem lépjük-e túl a benne foglalt mennyiséget!

3. Figyeljünk az adatkártya forgalmi mérőjére. Bár ez nem minden esetben pontos, de jó közelítést ad a forgalomról.

4. Ha bármilyen oknál fogva az adatkártya forgalmi mérője nagy forgalomnövekedést mutat, melyet nem mi generáltunk, azonnal zárjuk le a kapcsolatot.

5. Kerüljük a felesleges böngészést az interneten!

6. E-mail fiókunkat állítsuk be úgy, hogy a nagyobb e-maileket (50 – 100 kbyte felett) ne töltse le automatikusan.

7. Kapcsoljuk ki az automatikus frissítéseket, vírusadatbázis bővítéseket, illetve más, forgalmat generáló szoftvereket.

8. Kerüljük a nagy fájlok küldését, ne küldjünk képeket, mellékleteket, ha nem muszáj.

9. Bár HSDPA segítségével működnek a VoIP és chat-kliensek (pl. Skype), ezek folyamatosan adatforgalmat generálnak, akkor is ha csak be vannak kapcsolva, de nem használjuk aktívan. Ezeket lehetőség szerint kapcsoljuk ki.

10. Több javasolt intézkedés olyan számítástechnikai járatosságot igényel, ami egy átlagos felhasználó számára nehezen megoldható, ezért fontos, hogy utazás előtt konzultáljon rendszergazdájával!

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.