2008. január. 30. 06:00 techline.hu Utolsó frissítés: 2008. január. 29. 22:30 Tech

Hol ne e-kereskedjünk!

"Melyik ország / Melyik USA-beli vagy kanadai város esetében kellett az elmúlt...

"Melyik ország / Melyik USA-beli vagy kanadai város esetében kellett az elmúlt évben a legjobban tartania attól, hogy online csalás áldozatává válik?" Többek között erre a két kérdésre válaszolt 318 észak-amerikai e-boltos a CyberSource cég kilencedik éves csalásfelmérése keretében. Az eredmények nemrég jelentek meg a vállalat Online Csalás Jelentésének (Online Fraud Report) 2008-as kiadásában.

A "legkockázatosabb ország" kategóriában Nigéria könnyűszerrel megőrizte tavalyi elsőségét. Ezúttal a válaszadók 27 százaléka szavazott rá. A második helyezett Nagy-Britannia csak kevesebb, mint harmadennyi voksot kapott - 8 százaléknyit. A következők a sorban: Ghána, Indonézia és Kína (7; 6; illetve 5 százalékkal). Az előző két évben Oroszország ott volt az első öt között, idén azonban nem jutott be az élbolyba.

Ami a városokat illeti, korábban New Yorkot tartották az e-kereskedők a legkockázatosabbnak az USA-ban. Idén azonban Miaminak ítélték a kétes értékű címet.

"Az, hogy Nigériát évek óta ennyire kockázatosnak ítélik e-üzleti szempontból, nyilván nem kis mértékben a nigériainak mondott közismert spameknek köszönhető - vélte Doug Schwegman, a CyberSource ügyfél- és piackutatási igazgatója. - Oroszországra valószínűleg egyszerűen azért nem szavaztak a kereskedők, mert a rengeteg rossz tapasztalat után már meg sem próbálnak ott eladni, nem kísérleteznek már digitális árukkal sem. A felmérésből az a legfontosabb tanulság, hogy a csalás továbbra is jócskán megkeseríti az e-kereskedők életét."

Forrás: VirusBuster team

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.