Tech techline.hu 2007. december. 09. 12:10

Így szabadulhat meg a Windows Messengertől (persze nem örökre)

Amikor a Windows XP elindul, alaphelyzetben a Windows Messenger is betöltődik vele együtt.

Amikor a Windows XP elindul, alaphelyzetben a Windows Messenger is betöltődik vele együtt. Sőt, még ha ki is vesszük a Messengert az Indítópult listájából, a program – hívatlan vendégként – mindannyiszor is ránk köszön, amikor újraindítjuk a számítógépünket. Persze meg van a módja annak, hogy levegyük a programot a gépről, de jóval kímélőbb, ha egyszerűen csak megakadályozzuk az indulását a PC bootolása során.
Indítsuk el a Futtatást (Start/Futtatás), majd a megjelenő mezőbe billentyűzzük be: gpedit.msc, és kattintsunk az OK-ra. Megnyílik a Csoportházirend ablak. A baloldali ablakrészben keressük meg a Számítógép konfigurációja/felügyeleti sablonok/Windows összetevők/Windows Messenger pontot. A jobb oldali nagyobb ablakfélben két opció látható, s minket most értelemszerűen a Windows Messenger automatikus indításának letiltása opció érdekel. Kattintsunk rá a jobb egérgombbal, majd a megjelenő helyi menüben válasszuk a Tulajdonságok pontot, mire megjelenik a Windows Messenger automatikus indításának letiltása párbeszédablak. A Beállítás fülnél válasszuk az Engedélyezve opciót, majd kattintsunk az OK-ra.

Csak letiltjuk, de nem szabadulunk meg örökre a Messengertől

Ha csak egy felhasználónál akarjuk letiltani a Messengert, hiszen az előzőek a teljes számítógépre vonatkoztak, akkor a Csoportházirend ablakban a Felhasználó konfigurációja pontot válasszuk, s attól kezdve éppen úgy járjunk el, mint azt az előbb leírtuk.
Cikkünk elején kíméletességre hivatkoztunk: nos a fenti lépésekkel nem örökre tüntettük el a Messengert, csupán az  automatikus futtatását akadályoztuk meg. Ha később bármikor elindítjuk a csevegőprogramot, a Messenger azonnal betöltődik.


Hirdetés
hvg360 Földes András 2025. február. 17. 06:30

Káosz van Európában, és nem véletlen: épp ez Trump célja

Nem érti, mit miért tesz az amerikai elnök? Itt egy magyarázat az ámokfutásra, amely dominálta a müncheni biztonsági konferenciát. A játékban fontos bábu Orbán és a többi szélsőjobbos politikus. Nem véletlen, hogy az amerikai alelnök a szólásszabadságot védve a fasiszta erők terjedését támogatja.