2007. december. 04. 09:12 techline.hu Utolsó frissítés: 2007. december. 04. 09:14 Tech

Fizetett kínai hackerek támadják a brit cégeket?

Levélben intette a bankokat és jogi irodákat a brit titkosszolgálat, az MI5, hogy...

Levélben intette a bankokat és jogi irodákat a brit titkosszolgálat, az MI5, hogy védekezzenek a "kínai állami szervezetektől" kiinduló támadások ellen - közölte a The Times. A diplomácia és a kémelhárítás történetében szokatlan módon Jonathan Evans, az MI5 vezérigazgatója 300 cégvezetőnek, illetve biztonsági főnöknek írt, hogy figyelmeztesse őket az "elektronikus kémtámadásokra". Az újságcikk szerint a Rolls-Royce és a Royal Dutch Shell már áldozatul esett a kiberkémeknek.

Mint emlékezetes, szeptemberben a Kínai Néphadsereget azzal vádolták: ők állnak a Pentagon egyik számítógép-rendszere ellen intézett támadás mögött. Ausztrália, Franciaország, Németország és Új-Zéland ugyancsak Kínát tette felelőssé az ellene irányuló hackertevékenység fokozódásáért.

A kínai kormány mindig is tagadta, hogy köze lenne a támadásokhoz. Illetékesei szerint ismeretlen hackerek vetnek rossz fényt az ázsiai országra.

Forrás: VirusBuster team

Hirdetés
Itthon hvg.hu 2025. május. 08. 10:05

„Ez egy lepkefing” – mondta Gulyás Gergely a hangfelvételre, amelyen a békementalitás végéről beszél a honvédelmi miniszter

Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke csütörtökön reggel tett közzé egy hangfelvételt, amelyen állítása szerint Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter arról beszél: szakítanak a békementalitással és készülnek a háború felé vezető út nulladik fázisára. Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter szerint ez az ügy „egy lepkefing”, nevetséges ezzel foglalkozni, mondta a kormányinfón. Úgy véli, az áram és a gáz ára két-két és félszeresére emelkedne, ha megvalósulnának az Európai Bizottság tervei, ezért Magyarország mindent meg fog tenni, hogy ezt megakadályozza, ehhez szövetségeseket keres az unióban. A miniszter szerint nálunk nem fordulhat elő, ami Romániában, így Magyar Péter is elindulhat a választáson. A drogériákban is bevezetik az árrésstopot.