Tech techline.hu 2007. november. 14. 16:00

Hogyan csökkentsük levelezőrendszerünk terhelését?

Az irodai felhasználók nagy része jelentős mennyiségű csatolmányt küld...

Az irodai felhasználók nagy része jelentős mennyiségű csatolmányt küld e-mailjeiben – derült ki az LM Research and Marketing által, az Egyesült Királyság ezer irodai alkalmazottjának megkérdezése alapján készült felmérésből. Az irodai alkalmazottak közel fele (45 százalék) napi 5-10, míg 31 százalékuk hozzávetőleg 10-20 csatolmányt küld leveleiben. A csatolmányok között a PowerPointtal készített prezentációktól kezdve a képek, táblázatok és egyéb hatalmas méretű dokumentumok egyaránt megtalálhatók. Mindez rövid idő után ahhoz vezet, hogy már nem tudják továbbítani a fontos anyagokat, mert a postafiókjuk betelt, és ez igencsak lelassítja a levelezési rendszert. Erre a problémára jelenthet megoldást az Interoute Express, amely arról gondoskodik, hogy nagy fájlokat lehessen küldeni anélkül, hogy azok megtöltenék az adott postafiókot. A szolgáltatás minden személyi számítógépen működik, a lényege, hogy a fájlok az Interoute online elosztó platformjára kerülnek, ahonnan a felhasználók bármikor letölthetik azokat.

A cég weboldalán részletes útmutatót is kapunk a program használatához

Minthogy az Interoute Express a konkrét csatolmány helyett csupán egy linket küld el a levélben, ezzel elkerülhető az a probléma, hogy az e-mail visszapattan a túlzottan nagy méret miatt. Így egyrészt a címzett is megkapja a fájlt, másrészt sem a küldő, sem a fogadó postafiókja nem telik be idő előtt a több megabájtos csatolmány miatt. A dokumentumok az Interoute újgenerációs hálózatán keresztül küldhetők és érhetők el, ennek köszönhetően szabadul meg az adott cég levelezési szervere a nagy terheléstől.

A megoldás továbbfejlesztett változata, az Interoute Express Media Manager főleg azoknak az informatikai vezetőknek lehet hasznos, akik nyomon akarják követni a vállalat teljes e-mail forgalmát. A cégek kihasználhatják a korlátlan tárkapacitás és a tökéletesen átlátható levelezés előnyeit, sőt automatikus jelentéseket is készíthetnek a szolgáltatás segítségével. A program egyszerűsített verziója ingyen letölthető, s ezzel a programmal tulajdonképpen kipróbálható a fejlettebb verziók működése is.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. április. 11. 19:00

„A verseim nem én vagyok: az vagyok én, amit itt irok” – máig sokkolóan hat József Attila kevésbé ismert arca

Évtizedekig elzárva tartották a nagyközönség elől, majd amikor szóba került a nyilvánosságra hozatala, mind az irodalmárok, mind a pszichológusok tiltakozni kezdtek ellene. Nemcsak azért, mert a szocialista erkölcsbe ütközött, hanem attól is tartottak, hogy a megjelentetése lejáratná a pszichoanalízis módszerét, valamint összetörné az olvasókban élő, kultikus József Attila-képet. A Szabad-ötletek jegyzékének idei újrakiadása és a József Attila pszichoanalízisét feldolgozó, ezen a héten mozikba kerülő új film, a Reménytelenül egyaránt a közönség nem szűnő érdeklődését mutatja a téma iránt. A ma 120 éves József Attiláról, a költőről és a magánemberről, továbbá a Szabad-ötletek jegyzékének publikálását övező vitákról kérdeztük az első kiadást tető alá hozó Tverdota György irodalomtörténészt, a József Attila Társaság elnökét, az életmű egyik legavatottabb ismerőjét.