Az utóbbi időszakban a fokozódó verseny arra késztette a TFT panelek...
Az utóbbi időszakban a fokozódó verseny arra késztette a TFT panelek gyártóit, hogy egyre olcsóbban adják termékeiket, s ez közvetve a TFT monitorok árának csökkenésével is együtt jár. Ezzel párhuzamosan, az 1 ms-os válaszidőt elérve, alábbhagyott a milliszekundumokért folytatott küzdelem, így végre a fejlesztések iránya eltolódott a képminőség felé. Végül, de nem utolsósorban a felhasználók részéről egyre nagyobb kereslet mutatkozik a nagyobb képátlók iránt. Míg 17 colos, vagy kisebb, 5:4-es képarányú kijelzőt ma már szinte senki sem keres, az eladott monitorok egyre nagyobb hányada 20 colos vagy annál nagyobb képátlójú.
A tajvani Acer cég nemrégiben megújult termékpalettáján a P223W a 22 colos kategóriába tartozik, nevében a W arra utal, hogy a monitor 16:10-es képarányú. Ennek megfelelően a megjelenítőtől a kategóriában megszokott 1680x1050 képpontos felbontást kapjuk, ami bőven elég irodai munkához, játékokhoz, de még filmnézéshez is. A monitor fényereje 300 cd/m2, a kontrasztarány pedig dinamikus szabályozással 2500:1-hez.
A P223W a felsőkategóriához igyekszik tartozni, ennek azonban némileg ellentmond, hogy TN+film (Twisted Nematic +film) panelt építettek bele. Bár ez a típus meglehetősen gyors (a tesztmonitor esetében a teljes válaszidő 5 ms, így játékra is alkalmas), sajnos van néhány hátránya is. Ezek közül az egyik az alacsony betekintési szög (170, illetve 160 fok), a másik pedig a színképzés; a P223W 18 bit+3 bit FRC-t használ, így az elektronikának 262 ezer színből kell kikevernie 16,7 milliót.
Mindezek ellenére a képminőséggel összességében elégedettek voltunk, nagyrészt a CrystalBrite-nak is köszönhetően. A CrystalBrite egy speciális fólia, amelyet a TFT panel elé építenek be. Feladata, hogy a kilépő fény irányának szabályozásával gondoskodjon az élénkebb színekről és a nagyobb kontrasztarányról. A módszer valóban beválik, azonban hátránya, hogy a fólia tükröződik – hogy ez mennyire zavaró, azt mindenki döntse el maga. Otthoni környezetben valószínűleg nem jelent problémát, de irodába az ilyesfajta monitorok nem ajánlhatók.
Az Acer jól válogatta ki a szolgáltatásokat: a hátlapra a D-Sub mellé (HDCP-s) DVI bemenet is került, a menü pedig ötféle színprofilt is tartalmaz (négy gyárit és egy sajátot), amelyek között egyetlen gombnyomással váltogathatunk.